erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Pazaryeri HEM ve   Bonna Premium Porselen Firması arasında “Işıltıyla Geri Dönüş” İş birliği protokolü imzalandı

Yayınlanma Tarihi :
Pazaryeri HEM ve   Bonna Premium Porselen Firması arasında “Işıltıyla Geri Dönüş” İş birliği protokolü imzalandı

Pazaryeri HEM ve   Bonna Premium Porselen Firması arasında “Işıltıyla Geri Dönüş” İş birliği protokolü imzalandı

Bilecik’in Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi ve  Bonna Premium Porselen Firması Firması arasında Kintsugi sanatını Pazaryeri’nde tanıtma ve yaygınlaştırmaya yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

İlçede faaliyete başladığından buyana her etkinlik ve projede Pazaryeri ilçesine destek olan Bonna Premium Porselen Firması bu sefer de güzel bir proje için Halk Eğitim ile anlaşma imzaladı.

 Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi, Bonna Premium Porselen Firması Fabrika yetkilisi ile bir araya gelerek, Kintsugi Sanatını Pazaryeri’nde tanıtma ve yaygınlaştırmaya yönelik  “Işıltıyla Geri Dönüş: Kintsugi” isimli proje için iş birliği protokolü imzalandı. Pazaryeri Kaymakamı Ahmed Tayyib Kahraman, Pazaryeri İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci, ve  Bonna Premium Porselen Firması Fabrikası  İnsan Kaynakları Direktörü Halil Karakaya’nın  katılımlarıyla gerçekleşen tören, farklı kültürel mirasların günümüze uyarlanarak yöre halkına tanıtılması ve geliştirilmesi adına önemli bir adımı simgeliyor.

 İmzalanan protokol çerçevesinde, Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi tarafından yürütülecek Kintsugi Sanatına yönelik bu proje, Premium Porselen’in destekleriyle hayata geçirilecek. Proje kapsamında, geleneksel Japon sanatı Kintsugi’nin öğrenilmesi ve uygulanması için eğitim programları düzenlenecek, sanatın kökleri daha geniş bir kitleye yayılacak. Bonna Premium Porselen Firması fabrikası İnsan Kaynakları Direktörü Halil Karakaya, projeye yönelik çalışmaların amacına uygun şekilde gerçekleşmesi için Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi’nde bulunan Atölyeyi geliştirip her türlü ihtiyaçlarının karşılanmasında önemli destekler sağlayacaklarını belirtti. Kintsugi Sanatı için Yapılacak ürünlerin gıda tüketiminde kullanılmayacağını, sadece dekor amaçlı kullanım için çalışmalar yapılacağını da Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi Müdürü Fatoş Karaca Beler vurguladı.

Pazaryeri Kaymakamlığı, Pazaryeri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve  Bonna Premium Porselen Firması yetkilileri, törende yaptıkları açıklamalarda, bu iş birliği sayesinde Pazaryeri Halkı’nın farklı kültürel sanatlarla tanışmasının yanı sıra ileriye yönelik istihdam fırsatları oluşturabileceğini de belirttiler. Farklı kültürel değerlerin korunmasına katkı sağlanacağı düşüncesiyle Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi’nde yapılan bu el sanatları ürünlerinin yöreye farklı bir boyut katabileceğinin de altı çizildi.

Kintsugi Sanatı Projesi’nin başlatılmasıyla birlikte, seramik, porselen parçalarının ışıltılı birleşimi sağlanacak. Bu sanatla, israfsız bir hayatın önemi gözler önüne serilirken aynı zamanda da kırılan kalpleri de onarmak için ışıltılı bir çaba ve emek ile geri dönüşüm sağlanacağını amaçlayan felsefenin Kitsugi ile anlatılmasının önemi vurgulandı.                                                                                                                            İmza töreninin bitiminde İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekinci taraflara emeklerinden dolayı teşekkür ederken, Pazaryeri Kaymakam Kahraman, Halk Eğitim Merkezi’nin değerli çalışmalarının devamını talep ederek.  Porselen Farikası yetkilisine Pazaryeri eğitimine yaptığı her türlü desteğin İlçemize değer kattığını belirterek kendilerine teşekkür etti.

IMG-1198

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.