erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR 32,2017 % -0.01
EURO 35,0172 % 0.01
STERLIN 40,9145 % 0.01
FRANG 35,4295 % 0.07
ALTIN 2.505,28 % 0,18
BITCOIN 67.065,27 0.281

Dereköy Barajı İle İlgi Söylentilere Vatandaş Yetkililerden Açıklama Bekliyor

Yayınlanma Tarihi :
Dereköy Barajı İle İlgi Söylentilere Vatandaş Yetkililerden Açıklama Bekliyor

Dereköy Barajı İle İlgi Söylentilere Vatandaş Yetkililerden Açıklama Bekliyor

Pazaryeri ilçesi sulama amaçlı yapılan göletler açısından en şanslı ilçeler arasında bulunmaktadır.

Yeni yapılan Dereköy barajı hakkında son günlerde ilçede bazı söylentiler konuşulmaktadır. Su tutulmaya başlanan Dereköy barajının sulama hidrantları yerleştirme işlemleri hala devam ediyor. İlçede yıllardır zaten Dereköy adı altında sulama kooperatifi tüm göletlerin ve sulama sistemlerinin bakım ve kontrolünü yapıyor. Fakat vatandaşlar arasında çıkan söylenti Dereköy Barajının Kızıldamlar sulama birliği işletmesine verileceği dedikoduları almış başını gidiyor.

Pazaryeri Haber olarak bizi arayan vatandaşların isteği üzerine buradan bu söylentilerin ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğunu yetkili mercilerden bir açıklama bekliyoruz. Dereköy Baraj Projenin tamamlanmasıyla 10 Bin 700 dekarlık tarım arazisinde modern borulu sistem ile sulama yapılacağı açıklanmıştı.

Kapalı kapılar ardında yapılan bazı işlerin son anda ortaya çıkması çiftçileri yanlış düşüncelere sevk ediyor. Aynı arazi toplulaştırma olayında olduğu gibi. İş masa başında olup bittikten sonra ancak vatandaşların haberi oluyor bu durumda ilçe halkında infiale sebep oluyor. Bilecik Ak Parti Bilecik Milletvekili sayın Halil Eldemir seçim öncesinde halkı istemediği hiç bir zorla hayata geçirilmez konuyu yakinen takip ediyorum demişti.  Bizzat bu konuları haber yapmama için ısrar eden vatandaşlar şimdi Sayın Eldemir ve DSİ yetkililerinden kendilerini aydınlatılmasını istiyorlar. Yetkililer sitemize bir açıklamada bulunurlarsa bizde Pazaryeri Haber11. com olarak halkımıza duyuracağımızı açıklıyoruz.

dji_0307.jpg

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.