erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR 32,2017 % -0.01
EURO 35,0172 % 0.01
STERLIN 40,9145 % 0.01
FRANG 35,4295 % 0.07
ALTIN 2.505,28 % 0,18
BITCOIN 67.065,27 0.281

BİLECİK’TE  GAZETECİYE SİLAHLI SALDIRI 1 TUTUKLAMA

Yayınlanma Tarihi :
BİLECİK’TE  GAZETECİYE SİLAHLI SALDIRI 1 TUTUKLAMA

BİLECİK’TE  GAZETECİYE SİLAHLI SALDIRI 1 TUTUKLAMA

Bilecik Yarın Gazetesi temsilcisi Gazeteci Cafer Elmas’ı dün gece saatlerinde evinin önünde 3 yerinden silahla yaralayan ve bugün adliyeye sevk edilen Ahmet Yasir Beşkardeş çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, saldırıyı, ‘Azmettirdiği’ iddiası ile gözaltına alınarak aynı şekilde adliyeye sevk edilen baba Ziya Beşkardeş ise Adli Kontrol Şartı ile serbest bırakıldı.

Elmas ile daha önce de tartışması bulunan Ziya Beşkardeş’in oğlu Ahmet Yasir Beşkardeş, olayın hemen öncesinde Elmas’ı bilinmeyen bir numaradan arayarak tehdit etti. Daha sonra Elmas’ın evinin önünde pusu kuran oğul Beşkardeş, Elmas’ın aracıyla geldiğini gördüğü an kapısını açarak sol ayağına ateş etti.  Ahmet Yasir Beşkardeş tarafından vücuduna doğru öldürmek amacıyla doğrulttuğu silaha Cafer Elmas’ın eliyle müdahale etmesinin ardından; Beşkardeş’in silah bir kez daha ateşlemesi sonucu Elmas bu kez de elinden ağır bir şekilde yaralandı.  Saldırgan, daha sonra bir el daha bacağına ateş etti.

Elmas, kendini savunmak amacıyla saldırgana biber gazıyla müdahale etti.    Ahmet Yasir Beşkardeş , Olay yerinden kaçarken dördüncü ve son kez ateş etti.

  Vücuduna 3 kurşun isabet eden Cafer Elmas, olay yerine gelen 112 Acil Servis ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Hayati tehlikesi bulunmayan Elmas’ın genel sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Diğer yandan, Elmas yaralandığı elinden ameliyat olmak üzere Gebze Medical Park Hastanesi’ne sevk edildi.

Ardından gözaltına alınan saldırgan Ahmet Yasir Beşkardeş bugün baba Ziya Beşkardeş ile birlikte adliyeye sevk edilmişti.

Çıkarıldığı mahkeme tarafından silahlı yaralama olayına karışan Ahmet Yasir Beşkardeş tutuklanarak Bilecik M Tipi Cezaevine gönderilirken, baba Ziya Beşkardeş ise Adli Kontrol Şartı serbest bırakıldı.

 

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.