erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

BEŞİKLİ MAHALLE HALKI DERTLERİNE DERMAN OLACAK BİR YETKİLİ ARIYOR

Yayınlanma Tarihi :
BEŞİKLİ MAHALLE HALKI DERTLERİNE DERMAN OLACAK BİR YETKİLİ ARIYOR

BEŞİKLİ MAHALLE HALKI DERTLERİNE DERMAN OLACAK BİR YETKİLİ ARIYOR

Pazaryeri ilçemizin en yüksek mahallesi olan Beşikli mahallesi halkı yıllardır bitmeyen sorununa yetkililerden bir çare bulmalarını istiyorlar.

İlçede ne zaman şiddetli bir şimşek çaksa mahallede elektrikler gidip geliyor ve her yağışta mutla bir çok ailenin elektrikli ev aletleri zarar görüyor. Bu mahalle neden bu kadar yıldırım çekiyor kimse bilmiyor. Yüksek gerilim hattının oradan geçmesi mi yoksa elektrik şebekesinin yetersizliğimi bu güne kadar bu konuyu araştıran olmadı diyor mahalle halkı. Haber sitemizi arayan Bülent Y. ve Cemile İ.Y.  2 gün önce  yine yağış esnasında şimşek çaktı ardından elektrikler yine kesildi. Fakat o esnada bir çok ailenin, buzdolapları, çamaşır makinaları, kombi ve bilgisayar gibi bir çok elektrikli ev aletlerinin yandığını belirttiler. Ne olacak bu insanların hali her yağmur ve şimşek sonrası binlerce lira verip yanan ev aletlerinimi yenilemek zorunda kalacaklar bu işin çaresi hangi yetkiliyse lütfen bu mahallenin derdine dermen olsunlar  dediler.

Geçtiğimiz yıllarda bu mahallede evlere, cami minaresine yıldırım isabet ederek minareye zarar vermişti, yine aynı mahallede üniveriste ve askeriyenin tüm bilgisayarları arızalanmıştı.

IMG_0531-Kopyala.jpg
IMG_20240516_174541.jpg

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.