erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Pazaryeri Kaymakamı Kahraman Görevine Başladı

Yayınlanma Tarihi :
Pazaryeri Kaymakamı Kahraman Görevine Başladı

Pazaryeri Kaymakamı Kahraman Görevine Başladı

Pazaryeri Kaymakamı Ferhat Altay’ın Rize Ardeşen’e atanmasının ardından 108. Kaymakamlık kursu kura döneminde dönem birincisi olan Ahmed Tayyib Kahraman, Kaymakam olarak göreve başladı.

Kahraman’ı gelişte Kaymakamlık personeli ve daire amirleri karşıladı.

1995 Bursa doğumlu olan Kahraman evli ve bir çocuk babası. Kahraman yaptığı açıklamada “Pazaryeri ilçesi çok güzel bir yer burayı eğitimde, tarımda ve tanıtımında daha iyi yapmak için hep birlikte çalışacağız. “ dedi.

F6a-S6-To-Xw-AAw-Nh8
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen 108. Dönem Kaymakamlık Kursu Kura töreni, Külliye ’de düzenlendi. Törende, kursu birincilikle tamamlayan Kaymakam Ahmet Tayyip Kahraman’a birincilik sertifikası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından takdim edildi.

 Daha önce Sivas Altınyayla’da görev yapmış olan Kaymakam Karaman, birincilikle kursu bitirerek görev yeri seçme hakkını Pazaryeri ilçesini tercih ederek  kullandı.

Pazaryeri Haber olarak Kaymakamımız sayın Ahmed Tayyib Kahraman’ yeni görevinde başarılar dileriz. Hayırlı Uğurlu Olsun.

Kaymakam Ahmed Tayyib Kahraman’ın Özgeçmişi;

1995 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve orta eğitiminden sonra lise eğitimini Muradiye Fen Lisesinde tamamladı. Lisans eğitimine Bilkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde başladı, burada bir sene İngilizce hazırlık eğitimi aldıktan sonra Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans eğitimini tamamladı.
Yüksek lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Tezli)alanında devam ettirmektedir.
İki seneye yakın avukat olarak görev yaptıktan sonra 2020 yılında Kütahya Valiliği Kaymakam Adayı olarak göreve başlamıştır. Amasya ili Merzifon ve Suluova ilçelerinde birinci teftiş stajını, Bolu ili Yeniçağa, Dörtdivan ve Kıbrıscık ilçelerinde ikinci teftiş stajını, Hatay ili Samandağ ilçesi ve Bursa ili Gürsu ilçesinde Kaymakam refikliği stajlarının yanında
Dumlupınar Kaymakam Vekilliği görevlerini üstlendi. Kaymakam vekilliği stajı kapsamında Sivas/Altınyayla’da bir yıl Kaymakam olarak çalıştı. Dil eğitimi kapsamında İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığında 5 ay Fransızca eğitimi aldıktan sonra eğitimine Paris’te devam etti. Burada Cours de Civilisation Française de la Sorbonne’da 7 ay Fransızca
eğitimi yanında Büyükelçilik ve Başkonsolosluk eğitimlerini tamamladı. 6 Şubat’ta yaşanan elim deprem felaketi sebebiyle yurtdışı görevini yarıda keserek bakanlığın emri ile Gaziantep/İslahiye’de 3 ay süreyle görev aldı. Kaymakam Kahraman 25.09.2023 tarihi itibariyle Pazaryeri Kaymakamı olarak göreve başlamıştır.
Kahraman İngilizce ve Fransızca bilmekte olup evli ve bir çocuk babasıdır.

IMG-8405
IMG-8407
IMG-8408
IMG-8409
IMG-8429
F5-C58k-Ww-AASw0-H

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.