erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Pazaryeri İlçe Müftüsü Gedik görevine başladı.

Yayınlanma Tarihi :
Pazaryeri İlçe Müftüsü Gedik görevine başladı.

Pazaryeri İlçe Müftüsü Gedik görevine başladı.

 Bilecik’in Pazaryeri ilçesine atanan Müftü Dr. Şerif Gedik görevine başladı.

Pazaryeri ilçe müftüsü Şenol Şahin’in yurt dışına görevlendirilmesiyle boşalan ilçe müftülüğüne atanan Gedik görevine başladı.

1985 yılında Malatya’da doğan Dr. Şerif Gedik, 2007 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde İmam-Hatip olarak göreve başladı. 2009 yılında Adana Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Dr. Gedik, 2014 yılında Erzurum Dini Yüksek İhtisas Merkezini bitirdi ve aynı yıl Sakarya’nın Kocaali İlçesine Vaiz olarak atandı.

2014 yılında Atatürk Üniversitesi Tefsir Bilim Dalında ” Keşşaf Tefsirine Göre Ayet ve Sureler Arasındaki Münasebet ve Ahenk” başlıklı tezi ile Yüksek Lisansını tamamlayan Dr. Gedik, 2021 yılında Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi İslam Hukuku Bilim dalında “Camiu’l Fusüleyn isimli eseri ışığında Şeyh Bedreddin’in fıkhi görüşleri” başlıklı teziyle doktorasını tamamladı. İstanbul’un Sultanbeyli Vaizi iken 2020 yılında Bilecik İli İnhisar İlçesine Müftü olarak görev yapan Gedik, Pazaryeri ilçe Müftüsü olarak yeni görevine başladı.

Pazaryeri Haber olarak sayın müftümüze hayırlı olsun der görevinde başarılar dileriz

ResimLink - Resim Yükle

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.