erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR 32,2017 % -0.01
EURO 35,0172 % 0.01
STERLIN 40,9145 % 0.01
FRANG 35,4295 % 0.07
ALTIN 2.505,28 % 0,18
BITCOIN 67.065,27 0.281

Pazaryeri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yalamacılar’ın Mevlit Kandili mesajı

Yayınlanma Tarihi :
Pazaryeri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yalamacılar’ın Mevlit Kandili mesajı

Pazaryeri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Yalamacılar Mevlit Kandili mesajı yayınladı.

Başkan Yalamacılar yayımladığı mesajında, “Mevlit Kandili, insanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı Hz. Peygamberin (S.A.V) doğumunu kutladığımız, O’nun bireysel ve toplumsal hayatımıza yön veren merhametini, adaletini, sabrını, cömertliğini, insanlığa ve topluma sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı Onun yüce ahlakıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme ve arınma mevsimidir.

Bu özel ve mübarek gecede, biz insanların birbirini anlaması, her türlü canlıya sevgi ve şefkatle yaklaşması, güzel duyguların katlanarak çoğalmasını sağlayacaktır. Peygamber Efendimiz (S.A.V), ırk, dil, din, yaş, renk, cinsiyet ve hiçbir fark gözetmeksizin “İnsana” sorumluluklarını ve taşıdığı emaneti öğretmiştir. İnsanlık, hakkın ve hakikatin yolunda olmayı, adaletten ayrılmamayı, fazileti ve her türlü dünyevi hırsın önünde tutmayı da yine O’ndan öğrenmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Mevlit Kandil’inin insanlığa sevgi, kardeşlik, barış ve huzur getirmesini, sevgili peygamberimizi daha iyi tanımamıza vesile olmasını diliyor, başta Pazaryerili hemşerilerimiz ve esnaflarımız olmak üzere milletimizin ve tüm İslam âleminin Mevlit Kandilini kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.