erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Pazaryeri Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yalamacılar’ın 24 Kasım Mesajı

Yayınlanma Tarihi :
Pazaryeri Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yalamacılar’ın 24 Kasım Mesajı

Pazaryeri Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yalamacılar’ın 24 Kasım Mesajı

Pazaryeri Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi başkanı emekli öğretmen Mustafa Yalamacılar 24 Kasım Öğretmen günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yalamacılar, mesajının; Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verilişinin ve Millet Mekteplerinin açılışının 94. yıl dönümünde, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlamanın mutluluğunu ve heyecanını, ilk günkü duygu ve düşüncelerimizden hiç bir şey kaybetmeden bir kez daha yaşıyoruz.

Hayatın merkezine insanı alan, önce insan diyen, İnsanı yücelt ki devlet yücelsin felsefesiyle hareket eden bir medeniyetin varisleri olarak, kişiliğimizin belirlenmesinde, yetişmemizde, hayata dair kanaatlerimizin, düşüncelerimizin oluşmasında büyük emekleri olan öğretmenlerimiz ülkemizin kalkınma hedeflerine emin adımlarla yürüyen Türkiye’nin geleceğinin inşasında büyük pay sahipleridir.

Öğretmen, işinin ehli bir usta gibi çocuk veya gencin geleceğini şekillendirir. Yalnızca bilginin öğretilmesini sağlamaz, aynı zamanda istediğimiz davranışların çocukta kalıcı olmasını sağlayacak eğitimi verir. Yarınlarımızın yetiştirilmesi görevini fedakârca üstelenen kıymetli öğretmenlerimiz, ülkemizin geleceği açısından çok büyük sorumluluk taşıyor ve bu görevi layıkıyla yerine getiriyorlar.

Toplumumuzda her zaman ayrı bir yeri ve önemi olan, kıymeti maddi değerlerle ölçülemeyecek kadar saygın bir meslek olan öğretmenlik, temelinde sevgi ve fedakârlık yatan, milletimize hizmet etmenin en güzel yollarından birisi olmuştur.

Esnaflar odası olarak bu duygu ve düşüncelerle, bu kutlu ve kutsal mesleği, her türlü şartlar altında icra etme gayreti içinde olan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarken, şehit ve ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, görevi başındaki tüm öğretmenlerimiz ile emekli olmuş öğretmenlerimize sağlık ve esenlik dolu günler diliyorum dedi

ogretmenler-gunu-kutlama-1-MMk-FF

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.