erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin’in 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı.

Yayınlanma Tarihi :
Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin’in 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı.

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin’in 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı.

Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Çanakkale Deniz Zaferinin 108. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında;

”2023 Türkiye’sinde bütün dünyanın parlayan yıldızı olmaya aday ülkemizde bugün; Çanakkale’de ve bütün yurt çapında kahramanlık destanı yazan ecdadımızı rahmet ve minnet duygularıyla anıyoruz’’ dedi.

Mesajında; ‘’Her alanda yükselen Türkiye’mizin üzerinde oynanan kötü oyunlara rağmen, yine bir olacağız, diri olacağız ve Çanakkale Zaferinden almış olduğumuz güç ile yükselişimizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullanan Belediye Başkanı Tekin, şunları kaydetti:

‘’Çanakkale Zaferi; tarihimiz açısındaki önemi kuşkusuz çok önemli. Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret, tebrik misali ve yüksek ruhunu gösteren Çanakkale Zaferi 108. yılında daha güçlü, daha büyük bir Türkiye için var gücümüzle çalışacağız. Çanakkale Zaferi, üzerinden bir asır geçmiş olmasına rağmen hala önemini koruyan zaferin adı olmakla birlikte aynı zamanda İman dolu göğüsleriyle düşmana karşı en ön safta mücadele eden ve sabahtan Allah’ı arzu edip akşamına kavuşan Türk askerinin zaferidir. Bizler için bir dönüm noktası olan Çanakkale Zaferi, tarihimize altın harflerle yazılan savaşlardan sadece bir tanesidir. İşte Çanakkale Zaferi böyle büyük bir zaferdir ve burada cenk eden komutanlar, yiğitler öyle büyüktürler. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Çanakkale Zaferi Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur’ ifadesinde de belirtildiği gibi; Milletimiz tarih boyunca sahip olduğu bu yüksek ruhu önce Çanakkale’de, sonra da Milli Mücadele döneminde ortaya koymuş ve bu toprakları sonsuza kadar bize Vatan yapmıştır. Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını ve bağımsızlığımızı korumak için şahlanan bir milletin, bağımsızlık ve egemenlik aşkının heyecan ve ibret verici destanıdır. Bu duygu ve düşüncelerle; çok anlamlı zaferin 108. yıl dönümünde, büyük Türk milletinin varlığı ve bağımsızlığı için başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Çanakkale Zaferinin 108. yıl dönümünü kutluyorum.” Dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.