erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR 32,2511 % 0.14
EURO 35,0023 % 0.27
STERLIN 41,0886 % 0.43
FRANG 35,2346 % 0.08
ALTIN 2.418,47 % 0,36
BITCOIN 69.013,29 0.44

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin’in 10 Kasım Mesajı

Yayınlanma Tarihi :
Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin’in 10 Kasım Mesajı

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin’in 10 Kasım Mesajı

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin’in 10 Kasım Mesajı. Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında Şahin, şunları kaydetti:

Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 85. yıl dönümünde sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz.

Tarihin akışını değiştiren ve yaşadığı çağa damgasını vuran Atatürk, askeri yetenekleri ve devlet adamlığı vasıflarının yanı sıra bilgisi, hoşgörüsü, barışçıl olması, demokrat kimliği ve ileri görüşlülüğü ile tarihe, insanlığa ve mazlum milletlere örnek olmuş bir önderdir.

Vatanına ve milletine duyduğu bağlılık ve sevgiyle büyük başarılar elde eden Atatürk, cephede büyük zaferlere imza atmış, savaş meydanlarının dışında da büyük düşünür ve devlet adamı kimliğiyle Cumhuriyet’e giden yolun mimarı olmuştur. Yokluğun, esaretin kol gezdiği bir dönemde hem cephedeki askere hem de çaresiz halkına umut olan Büyük Önder, silah arkadaşları ile birlikte üzerinde yaşadığımız bu topraklarda yeni bir gelecek inşa etmiştir.

Bir ulusun kaderine yön veren ve adeta tarihin akışını değiştiren Aziz Atatürk ve silah arkadaşlarının bu topraklarda verilen amansız mücadele ile temellerini attığı Cumhuriyetimiz, genç nesillerle kuşaktan kuşağa taşınarak ebediyete kadar korunacaktır.

Bu vesileyle Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasını saygı ile yâd ediyor, O’na, Kahraman Silah Arkadaşlarına, Aziz Şehitlerimize ve ebediyete intikal eden Şanlı Gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Zekiye Tekin

Pazaryeri Belediye Başkanı

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.