erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Mustafa Yaman, AK Parti Bilecik Belediye Başkan aday adaylığına müracaatını yaptı.

Yayınlanma Tarihi :
Mustafa Yaman, AK Parti Bilecik Belediye Başkan aday adaylığına müracaatını yaptı.

Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman, AK Parti Bilecik Belediye Başkan aday adaylığına müracaatını yaptı.

Bayırköy Belediye Başkanı ve Belediyeler Birliği Başkanı Mustafa Yaman, AK Parti’den Bilecik Belediye Başkan aday adaylığı için İl Başkanlığına gelerek başvuru evraklarını İl Başkanı Serkan Yıldırım’a teslim etti.

haber228-247468-6

Burada açıklamalarda bulunan Başkan Yaman, 3 dönemdir Bayırköy Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğünü belirterek; “Bayırköy’ de çok mütevazı işler yapıyoruz, güzel işler yapmaya gayret ediyoruz. Bayırköy’ ün nüfusuna ve kimliğine layık işler yapmaya çalıştık. Bilecik tarihinde güzel hizmetlere birlik, beraberlik içinde zor da olsa imza attık. Hep birbirimize destek olduk ama büyük belediyelerin bizde olmamasının acısı, eksikliğini inanın çektik. Bunun önemini çok iyi biliyoruz.” diye konuştu.

Mustafa Yaman, “Artık şeker, un, her şey hazır” diyerek, “İnşallah 1 Nisan akşamı, il başkanımız, milletvekilimiz ve kendi bölgelerinde kazanan 11 belediye başkanımızla birlikte alanları doldurarak bizlere bu memlekete hizmet etmeyi Rabbim nasip eylesin.” ifadesini kullandı.

Aday adaylığı sürecinin çok kısa bir zaman içinde gerçekleştiğini aktaran Mustafa Yaman, şöyle konuştu:

“BUNUN SEVDASIYLA…”

Bu akşam inşallah 31 Mart’ta Bilecik’i daha iyi, nerelere getirebiliriz? Bunun sevdasıyla, bunun iştahıyla, bunun projeleriyle başvurumuzu yapacağız. Rabbim Hayırlı mübarek eylesin. Akşam üzeri çok kısa bir zaman içinde büyüklerimizin kararıyla böyle bir sürece girdik, rabbim hayırlı eylesin.

Yaman, konuşmasının devamında ise şu ifadelere yer verdi:

haber228-247468-0

“1968’de Bayırköy’de doğdum. İlk ve orta öğretimimi yine beldemizde, Bilecik Teknik Lisesi Elektrik Bölümü’nü bitirdim. Daha sonra da eğitim hayatımıza iki yıl halkla ilişkiler ve tanıtımı da ilave ederek eğitim hayatımızı bitirdim.

Yaşantımız Tekersan’da başladı ardından sendikacılık ise yaklaşık on yedi sene sürdü. Daha sonra da dönemin il başkanı Ramazan Kurtulmuş, Bilecik’in karıncası, çok kıymetli kardeşim Serkan Yıldırım ve Fahrettin Poyraz’ın o dönemki destekleriyle, 2009’da Bayırköy Belediye Başkanı oldum. İlk seçimimizi yüzde otuz gibi bir oyla almıştık, daha sonra yine aday olduk. 52 ve en sonda da 56’ya yakın bir oyla belediye başkanlığını sürdürüyoruz.

Yine son beş senemizde de Belediyeler Birliği başkanlığını da yaklaşık beş seneye yakın süreden beri sürdürüyoruz. Bilecik’le ilgili, teşkilatımızla ilgili, köylerle ilgili çok anlatacaklarımız var. Ama belli başlılarını biliyorsunuz. Çok mütevazı işler yapıyoruz, güzel işler yapmaya gayret ediyoruz. Bayırköy’ ün nüfusuna ve kimliğine layık işler yapmaya çalışıyoruz. Bunların birçoğunu biliyorsunuz ama sanki yarı olimpik yüzme havuzu, Gölet’i, spor tesisleri bu konuda belli başlıları oldu.

“BAYIRKÖYSPOR’U BAL LİGİNE ÇIKARDIK”

Spor demişken yine spora olan sevdamız bizim çocukluğumuzdan, gençliğimizden beri bitmiyor. Bayırköy sporu, bölgesel amatör lige çıkardık. Sonra yine bizim siyasette yol arkadaşımız kardeşimiz Serkan Yıldırım, Osmaneli belediye başkanımız Münür Şahin, Servet Yılmaz başkanlarımızın da tavsiyesiyle Amatör Spor Kulüpleri Başkanımız Nusret Tosun’un da onurlarıyla Bayırköy spor’ umuzu Bilecik spor yaparak bölgesel amatör ligde temsil etmek hakkını, isim hakkını verdik. İnşallah bunu yine el birliğiyle ben buradan çok rahatlıkla söylüyorum. Spora olan merakımız, bilgimiz, birikimimiz, özellikle ekibimiz ile inşallah Bilecik sporu da görev verildiğinde, üçüncü lige çıkarmayı kendimize borç biliriz.

“ZOR DA OLSA İMZA ATTIK”

AK Parti’miz biliyorsunuz 2019’da çok beklemediği sonuçlar aldı. İşte sadece Gölpazarı, Yenipazar, Dodurga ve Bayırköy. Daha sonra da sağ olsun davamızın zaten neferiydi Zekiye Başkanımız da bizi yalnız bırakmadan altı belediyeyle götürüyoruz bu işi. 3’de Cumhur İttifakımızın partisi, Milliyetçi Hareket Partisinden kardeşimizle birlikte dokuz belediye. Nüfusun 220-240 bin arası olduğunu düşünürsek Bilecik ve Bozüyük üçte ikisini teşkil ediyor. Diğer belediyelerimizde üçte biri. Bu dönem gerçekten belediyecilik anlamında belki Cumhuriyet tarihinde, Bilecik tarihinde güzel hizmetlere. Birlik, beraberlik içinde zor da olsa imza attık. İşte Osmaneli, Pazaryeri, Gölpazarı, Yenipazar, Dodurga bunlarla birlikte hep birbirimize destek olduk ama büyük belediyelerin bizde olmamasının acısı, eksikliğini inanın çektik. Bunun önemini çok iyi biliyoruz.

“UZUN BİR ZAMANDAN BERİ BEKLİYORDUK”

Bilecik’in bizim için ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. O yüzden bu dönem çok çalışmamız lazım. Bugün itibariyle 14 ya da 15 Belediye başkanı aday adayı kardeşimiz başvurdu. Son olarak inşallah bohçayı biz bu akşam bağlayacağız. Bizim hepimiz ben her zaman söyledim. Serkan başkanımız bizim için bu dönem bir şans, Halil Eldemir milletvekilimiz bu dönem bizim için şans. Aile olduğu için söylüyorum, aile ortamı. Böyle bir motivasyonu, böyle bir birlik, beraberliği. biz uzun zamandan beri bekliyorduk, Özlüyorduk.

Aynı orkestra şefleri tarafından aynı ritimle aynı müziği söylemeyi çok istiyorum. Sağ olsun belediye başkanlarımız bunu beş yıl boyunca ve sonra da başımıza sağ olsun son dönemde Serkan Yıldırım, atom karımcamız geldi. Halil Bey’in Bilecik’e neler kazandırdığını biliyoruz. Artık şeker, un, her şey hazır. Bilecik ve Bozüyük Belediyemizle birlikte diğer dokuz belediyemizde de zamanı. Ekip de zannedersem hazır. İnşallah kim olursa olsun, kim geliyorsa canla, başla, il Başkanımızın, milletvekilimizin ve adayımızla birlikte ben çalışmaya davet ediyorum arkadaşlar.

“5 SENE HİZMETLERDEN YOKSUN BIRAKTIK”

İçimizdeki belediye başkanı aday adayı arkadaşlarımızda inanıyorum aynı duygu düşünceleri paylaşıyorlar. Çünkü Bilecik’e bir 5 sene belki hizmetlerden yoksun bıraktık ama bir 5 sene daha biz görev olaraktan ve ebedi vizyonu olarak AK Parti olarak da bu beş senenin telafisini yaparak hem halkımızdan özür dileyeceğiz, hem de halkımıza layık olduğu hizmetleri getireceğiz inşallah. Rabbim çıktığımız bu yolda bizlere yardımcı olsun.

“MÜCADELE ETTİK”

İnşallah 1 Nisan akşamı, il başkanımız, milletvekilimiz ve kendi bölgelerinde kazanan 11 belediye başkanımızla birlikte alanları doldurarak bizlere bu memlekete hizmet etmeyi Rabbim nasip eylesin. Bu konuda bu zamanda bize destek olan başta İl Başkanımız Serkan Yıldırım’a, Merkez İlçe Başkanımız Servet Yılmaz ve Tayfun kardeşimiz olmak üzere hepsinden Allah razı olsun. Aileme, anneme, babama, eşime, evlatlarıma da çok çok teşekkür ediyorum. Belki onların zamanlarının birçoğunu siyaset ve sendikacılıkta geçirdik ama Rabbim onların içindeki duaları hep kabul etti, biz hep hayırlı işlerde, hayırlı konularda onların yüzünü kara çıkarmamak için mücadele ettik.” dedi.

haber228-247468-9

AK Parti İl Başkanlığında başvurusunu yapan Yaman’a Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Dodurga Belediye Başkanı Selim Tuna, önceki dönem Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı ve çok sayıda kişi destek olmak için salonu doldurdu.

 

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.