erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

MİNİKLERİN İLK KARNE HEYECANI

Yayınlanma Tarihi :
MİNİKLERİN İLK KARNE HEYECANI

GÜNDÜZ ÇOCUK OYUN VE BAKIMEVİ’NDE İLK KARNE HEYECANI

MİNİKLERİN İLK KARNE HEYECANI 

Bozüyük Belediyesi Gündüz Çocuk Oyun ve Bakımevi’nin minik öğrencileri ilk karnelerini düzenlenen törenle Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu ve eşi Merih Bakkalcıoğlu’nun elinden aldılar.

2022-2023 Eğitim yılının ilk dönemi sona ererken, Bozüyük Belediyesi Gündüz Çocuk Oyun ve Bakımevi’nde minik öğrenciler için düzenlenen karne töreni renkli görüntüler oluşturdu. Törene Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu ve eşi Merih Bakkalcıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Şahinoğlu, CHP Kadın Kolları Başkanı Serpil Demirörs, minik öğrenciler ve öğretmenleri katıldı. Törende ilk kez karne alan minik öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunurken, minik öğrenciler kadar anne ve babaları da en az çocukları kadar mutlu oldular. Başkan Bakkalcıoğlu ve eşi Merih Bakkalcıoğlu sınıfları tek tek ziyaret ederek 1. dönemi başarıyla bitiren minikleri tebrik etti. Minik öğrencilere karnelerini veren Başkan Bakkalcıoğlu ve eşi öğrenciler ayrıca çeşitli hediyelerle ödüllendirdiler. Başkan Bakkalcıoğlu karne töreninde kısa bir konuşma yaparak “Kreşimizi, Gündüz Çocuk Bakımevi diyoruz ama biz bu yerimizi çok özenerek yaptık. Kreş, birçok kreşten de çok daha donanımlıdır. Gündüz Çocuk Bakımevimizin ilk öğrencileri ve velileri olduğunuz için çok kıymetlisiniz. Bir yarı yıl bitti, ikincisi başlayacak inşallah. Onun için bu karne gününde sizlerle birlikte olmaktan ben ve eşim çok mutluyuz. Çocuklarımıza karnelerini vereceğiz. Bizim bu yerimizle ilgili her yıl belirlenen, kanunen devletin koyduğu taban rakamlar var. Sene başında bu rakamda biraz artış oldu. Bu bizden kaynaklı değil, tamamen hükümetçe açıklanmış, bir rakam. Çocuklarımıza 2 gün yemek veriyorduk.  Rakamla oynayamıyoruz, ben de arkadaşlara talimat verdim, bu yemekleri haftada 3 gün vereceğiz. Devletçe hükümetçe belirlenen rakamla oynayamıyoruz ama oynayamadığımız rakam haricinde biz size özellikle anneler çocuklarına evde uğraşarak ha bire bir şeyler yapmaya çalışıyordu, hem annelerimize biraz katkımız olur, hem de sizlere ekonomik katkımız olur” dedi. İlk karne heyecanı yaşayan minik öğrencilerin sevinci ayrıca toplu fotoğraf çekimleri ile ölümsüzleştirildi. Öğrencilerle beraber ilk karne heyecanı yaşayan velilerde ilk yarıyılın güzel ve verimli geçtiğini ve okuldan memnun kaldıklarını belirterek “belediyenin bu hizmeti çok iyi oldu, yenilik kattı, hem de vatandaş için seçenek oldu. Yapılmış olmak için yapılmadı, bariz bir şekilde etkisini gördük, memnun kaldık” diyerek Başkan Bakkalcıoğlu’na teşekkür ettiler. Hatta bazı öğrenci velileri çocuklarının tatil boyunca okuldan uzak kalacakları için üzgün olduklarını söyledi. 

Başkan Bakkalcıoğlu karne töreninin ardından, Gündüz Çocuk Oyun ve Bakım Evi eğitmenleri ile dönem sonu değerlendirme toplantısı yaptı.

ResimLink - Resim Yükle
ResimLink - Resim Yükle
ResimLink - Resim Yükle
ResimLink - Resim Yükle
ResimLink - Resim Yükle

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.