erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Mevlana ve İnsan Hakları Yolunda Bir Yolculuk

Yayınlanma Tarihi :
Mevlana ve İnsan Hakları Yolunda Bir Yolculuk

Mevlana ve İnsan Hakları Yolunda Bir Yolculuk

Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi, 10 Aralık İnsan Hakları Günü Kutlama Etkinliğine yönelik “ Mevlana ve İnsan Hakları Yolunda Bir Yolculuk” projesiyle tüm dünyayı Mevlana’nın insan haklarına dair düşüncelerini anlamaya ve bu değerleri uygulamaya davet ediyor.

 Projenin sorumlusu  aynı zamanda Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi Müdürü Fatoş Karaca Beler, son günlerde Filistin’de yaşanan mezalimlere ve dünya üzerinde insan onuruna yakışmayan haksızlıklara dikkat çekmek için bir şekilde ses yükseltmenin insanlık vazifesi olduğunu belirtti. Toplumlarda hoşgörü, sevgi ve adaletin tesis edilmesi için ailelere ve eğitimcilere büyük görevler düştüğünü, bunun için de herkesin yapabilecekleri ölçüde elinden geleni yapması gerektiğinin altını çizdi.

            Beler, 7-17 Aralık 2023’ün Mevlana Haftası olması münasebetiyle 10 Aralık İnsan Hakları günü Etkinliği için Mevlana’nın insan haklarına yönelik felsefesini anlatan projesi  ile  insanca yaşamanın temel hak olduğunu ve bu hakkın vazgeçilmez olduğunu belirtti. Bu sebeple Pazaryeri Halk Eğitim Merkezimize ait tüm kadın kursiyerlerimizle gezi düzenleyerek Konya’da Şeb-i Aruz törenlerine katılarak farkındalık yaratmayı amaçladıklarını ifade etti.

           Çok  önemli amaca hizmet eden  Şeb-i Aruz’a katılma gezimize onay ve destek veren Pazaryeri Kaymakamı Ahmed Tayyib Kahraman’a , İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci’ye şükranlarını sunarken Kurumunun her türlü ihtiyacında desteğini hiçbir zaman esirgemeyen aynı zamanda Konya gezisi için maddi manevi her türlü desteği sakınmayan Pazaryeri Belediyesi Başkanı Zekiye Tekin’e de sonsuz şükranlarını iletti.

11175452-whatsappimage20231211at14-39-054

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.