erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, Söğüt’ü Ziyaret etti

Yayınlanma Tarihi :
Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, Söğüt’ü Ziyaret etti

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, Söğüt’ü Ziyaret etti

Memleket Partisi İl Başkanı Hüseyin Korkman ve partililer tarafından karşılan İnce Ertuğrulgazi Türbesini ziyareti ve esnaf ziyareti yapan  İnce, partisinin ilçe başkanlığı binasının açılışını gerçekleştirdi.

Çelebi sultan Mehmet Camii’nde kıldığı cuma namazının ardından vatandaşlarla bir araya gelerek pilav yiyen İnce, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

İnce, burada yaptığı açıklamada, Memleket Partisi’nin hırsızlık ve yolsuzluk nereden gelirse gelsin karşı çıkacaklarını söyledi.

İYİ Partili milletvekillerinin CHP’li belediyelerden ihale aldığını iddia eden ve AK Parti iktidarına da eleştirilerini sıralayan İnce, “Arada bir fark yok, ‘yumruk yine aynı yumruk ne var ki el değişti, türkü yine aynı türkü ne var ki tel değişti’. Biz muhalefeti de, iktidarı da toptan göndermeliyiz.” dedi.

Açıklama yaptığında, “Niye konuşuyorsun” yorumlarıyla karşı karşıya kaldığını aktaran İnce, “Senin hırsızın benim hırsızım olmaz. Niye konuşuyorsun diyorlar, işinize bakın konuşmayacak mıyız diyorum. Kim çalarsa çalsın konuşacağız, senin hırsızın benim hırsızım olmaz. Herkes haddini bilecek.” diyerek açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

Whats-App-Image-2022-09-09-at-21-01-55

20 yıl önce AK Parti iktidara geldiğinde 3Y ile mücadele edeceğiz dediler. Yasaklar, yolsuzluk ve yoksulluk. Sonunda geldiğimiz nokta 20 yıl öncesinden daha fazla yasak var şimdi. Tweet atmaya bile korkuyor gençler. Cumhuriyet tarihinin en derin yoksulluğunu yaşıyoruz. Yolsuzlukta ise tuz koktu. Fakat biz boşuna demedik ne cumhur, ne millet tek yol memleket diye. Geldiğimiz nokta işte Barış Yarkadaş’ın açıkladıklarından sonra 20 yıldır var olan hırsızlık düzenini sonlandırmak isteyenler aynı düzenin yenisini kurmuşlar. Erzurum AK Parti Milletvkili AK Partili Belediyeden ihale alıyor, İYİ Partili Milletvekili de CHP’li belediyeden ihale alıyor. Arada bir fark yok, ‘yumruk yine aynı yumruk ne var ki el değişti, türkü yine aynı türkü ne var ki tel değişti’. Biz muhalefeti de, iktidarı da toptan göndermeliyiz. Senin hırsızın benim hırsızım olmaz. Niye konuşuyorsun diyorlar, işinize bakın konuşmayacak mıyız diyorum. Kim çalarsa çalsın konuşacağız, senin hırsızın benim hırsızım olmaz. Herkes haddini bilecek. Milletvekilllerinin eşleri genel müdür oluyor, Milletvekili 107 milyonluk ihale alıyor belediyeden, yağma düzenine bakın ya, ye babam ye. Bu düzeni hep birlikte yıkacağız. Ayıptır, günahtır. Kimden öğrendiniz, AK Parti’den mi öğrendiniz bu düzeni. Bunlar birbirine benzedi diye diyorum ya, çoklu maaş sistemi AK Parti’de var, muhalefette de var. Partinin müdürü halk ekmekten maaş alıyor. Siz neden bunlara benziyorsunuz, biz memleket partisi olarak hırsızlık, yolsuzluk, nereden gelirse gelsin karşı çıkacağız bizim prensibimiz bu. Şubat ayında yaz gelsin enflasyon düşecek dedi, şimdi de kış gelsin enflasyon düşecek diyor. Bekle yaz gelecek, yonca çıkacak yiyeceksin. Buna inananlar ancak yonca çıkacağına inananlardır. Mevsimsel ekonomik açıklamaları var. Daha önce yaz gelince düşecek ve üretim artacaktı hani? yazın düşmeyen enflasyon kışın düşer mi? kim inanır buna.”

Basın açıklamasının ardından Yörük çadırlarını ziyaret eden İnce, Türk büyükleri anıtlarını da ziyaret ederek ilçeden ayrıldı.

Whats-App-Image-2022-09-09-at-21-01-51-1
Whats-App-Image-2022-09-09-at-21-01-51
Whats-App-Image-2022-09-09-at-21-01-49
Whats-App-Image-2022-09-09-at-21-01-47
Whats-App-Image-2022-09-09-at-21-01-46
Whats-App-Image-2022-09-09-at-21-01-43
Whats-App-Image-2022-09-09-at-21-01-41

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.