erkanlı inşaat
erkanlı inşaat
DOLAR 27,5707 % 0.47
EURO 29,0040 % 0.76
STERLIN 33,4701 % 0.72
FRANG 30,0498 % 0.83
ALTIN 1.616,53 % 0,28
BITCOIN 762.663 0.143

MANDA ÜRETİCİSİ MERAL İLÇEYE MODERN BİR ÇİFTLİK KURACAĞINI SÖYLEDİ

Yayınlanma Tarihi :
MANDA ÜRETİCİSİ MERAL İLÇEYE MODERN BİR ÇİFTLİK KURACAĞINI SÖYLEDİ

MANDA ÜRETİCİSİ MERAL İLÇEYE MODERN BİR ÇİFTLİK KURACAĞINI SÖYLEDİ

HAKKINDAKİ ŞİKÂYETLERE CEVAP VERDİ

Pazaryeri ilçemiz sorgun mevkiinden yer alarak Manda üreticiliğine başlayan İlyas Meral, hakkında yapılan şikâyetlere çok üzüldüğünü belirterek Pazaryeri11.com kamerasına konuştu.

İlyas Meral, bu işi Düzce’de kurduğu modern entegre tesisinde yaptığını belirterek, Osmanlının beşiği ve yaptığı araştırmalar sonucunda yıllar önce Bilecik bölgesinde en çok mandanın bulundu Pazaryeri ilçesinde ilçeye katma değer kazandırmak amacıyla, yok edilen manda ırkının yeniden başlatabilme amacıyla yer alarak tesis kurma çalışmaları yaptığını ifade etti.

Bu yeri almadan tarla komşularının fikrini aldığını ve ilçede pek çok kişiyle istişare ettiğini herkesten destek gördüğünü ifade eden Meral, “ Pazaryeri ilçesine modern bir manda çiftliği hayaliyle geldim. Benim Düzce’de büyük bir tesisim var burada değeri çok yüksek olan Manda sütü ve manda kaymağı üretiyoruz ve Düzce’nin ismini kalitesiyle her yere duyuruyoruz. Aynı tesisi şimdi Pazaryeri ilçesinde kurmak belki birçok haneye ekmek kapısı açmak için çalışmalarıma başlamışken ne olduysa son 10 gün içinde bazı kişiler mandalarımın zarar verdiği şeklinde Belediye Başkanlığına şikâyet dilekçesi vermişler. Gerçekten çok üzüldüm. Hakkımda mandaları derede yatırıyor, kent ormanına hayvanları salıyor, tarlalarımıza zarar veriyor diye sitemde bulunmuşlar.

MANDA ASLA AKARSUDA YATMAZ

Bakın bir kere şunu bilmeliyiz Manda hayvanı asla akarsuda yatmaz ben sadece karşıya geçerken dereyi kullanıyorum birde hayvanlarımı sularken. Hayvanlarım otlamaya gitmesi için mutlaka dereden karşıya geçmeleri gerekiyor tabi su bu arada bulanıyor fakat 200 metre gitmeden yine berraklaşıyor. Projelerimi hazırladım arazimin içine mandaların yatması için sunni göletler yapacağım, işlemlerimi bitirince yetkili mercilerin oluruyla köprüyü de yapacağım. Mandalarımın yoldan geçenlere saldırdığını söylemişler kesinlikle öyle bir şey yok. Bakın göreceksiniz Pazaryeri ilçesi gün gelecek Manda sütü ve kaymağı ile ilgi odağı olacak amacım kimseyi rahatsız etmek değil ilçeye bir ivme bir katma değer kazandırmak. Bu gün beni şikâyet edenlerle ileride çok güzel dost olacağıma inanıyorum. Dedi.

Bundan önceki haberimizi şikâyetçilerin söylemleri doğrultusunda sunmuştuk. Bu günde Dürüst ve İlkeli yayıncılık adına şikâyet edilen İlyas Meral’e söz hakkı verdik. Herkese eşit olmak durumundayız.Pazaryeri11.com olarak ilerleyen günlerde her sıkıntının yoluna gireceğine inancımız tamdır.

YORUM YAP