erkanlı inşaat
erkanlı inşaat
DOLAR 27,5707 % 0.47
EURO 29,0040 % 0.76
STERLIN 33,4701 % 0.72
FRANG 30,0498 % 0.83
ALTIN 1.616,53 % 0,28
BITCOIN 762.663 0.143

Kurallara uymayan Traktör ve Motosikletlere Son Uyarı

Yayınlanma Tarihi :
Kurallara uymayan Traktör ve Motosikletlere Son Uyarı

Kurallara uymayan Traktör ve Motosikletlere Son Uyarı

Pazaryeri  Kaymakamı Ferhat Altay Halk Eğitim salonunda ilçe ve köy muhtarları ile toplantı yaptı.

İlk olarak muhtarların sorunlarını dinleyen Kaymakam Altay, daha sonra vatandaşlara iletilmesini istediği uyarılarda bulundu.

Kaymakam Altay, Özellikle yaz ayının yaklaşmasıyla bağ bahçe işlerine çıkan traktör sürücülerinin traktörlerinde hayati tehlikeyi önleyen ROPS demirinin mutlaka olması, çakar lambalarının gece gündüz açık olması, remorkların arkasında üçgen reflöktörlerinin takılı olması için tüm sürücülerin uyarılmasını bu özelliklerden yoksun trafiğe çıkanlara mutlaka ceza yazılacağını söyledi.

Traktör kazaları sonucu yaralanma ve ölümlü kazalara değinen Kaymakam Altay, traktör devrilmeleri sonucunda birçok sürücünün hayatını kaybettiğini veya ağır yaralandığını söyledi.

Traktör kazalarında ölümleri ve yaralanmaları en aza indirmek adına traktör sahiplerinin ve plakasız motosikletlerin uyarılması Jandarma ve emniyet görevlileri tarafından sıkı bir kontrol yapılacağını kurallara uymayanlara asla trafiğe çıkmalarına müsaade edilmeyeceğini ifade etti. Plakasız motosikletlerin tarlasına işine giderken ana asfaltı kullanmadan ara sokaklardan gidebileceklerini eğer ana asfalt üzerinde trafik ekiplerine denk gelirse mutlaka bağlanacağını bilmelerini istedi.

Şehirlerden gelerek yaz aylarını köylerinde geçirmek isteyen vatandaşların evlerinin bahçelerinde sebze ektiğinden dolayı bazı köylerde susuzluk sıkıntısı çekildiğini vurgulayan kaymakam Altay, muhtarlara uyarılarda bulunarak köylü vatandaşların genel ve temel ihtiyaçlar dışında aşırı su tüketmemeleri konusunda bilgilendirilmesini istedi.

Muhtarlara uyarılarda bulunan Kaymakam Altay, orman köylerinde ormanlık alanlarda izinsiz ve kaçak ağaç, odun kesiminin yapılmamasını her türlü olumsuzluk halinde Jandarma’ya Orman İşletme Şefliğine bildirmeleri gerektiğini vurguladı.

Kaymakam Altay, bizim birinci önceliğimiz insan hayatıdır. Kuralları ihlal edenlerinde hayatları bizim için çok önemlidir tüm çiftçilerimizi ve Pazaryeri halkını duyarlı olmaya davet ediyorum  dedi.

Toplantıya, Belediye Başkanı Zekiye Tekin, ilçe ve köy muhtarları, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Recep Kuş, İlçe Emniyet Amir vekili Emrah Turan, ve Tarım ilçe personeli katıldı.

MG-0576
MG-0580
IMG-0572

YORUM YAP