erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

JANDARMA’DAN BAŞARILI OPERASYON

Yayınlanma Tarihi :
JANDARMA’DAN BAŞARILI OPERASYON

JANDARMA’DAN BAŞARILI OPERASYON

ÇİFTÇİLERİN TARIM ALETLERİNE MUSALLAT OLAN HIRSIZLARI

FİLM GİBİ BİR OPERASYONLA YAKALADI 

Pazaryeri ilçesinde tarlalardan çapa ve su motorları çalan şüphelileri başarılı bir çalışma neticesinde yarım saat içinde neticeye ulaşarak tespit etti.

Pazaryeri ilçesine bağlı Dereköy köyünde seracılık yapan Abdullah Duman, sabah serasına geldiğinde sera naylonunun kesilerek içeriye girildiğini 2 çapa, bir su motoru, bir ilaçlama motoru ve 300 kilo gergi telinin yerinde olmadığını fark ederek Jandarmayı aradı.

Jandarma’nın Bozüyük olay yeri ekipleriyle beraber yarım saat süren araştırması sonucunda, hırsızların çaldıkları mallarla kaçarken Pazaryeri – İnegöl arasında bulunan Ahı dağı mevkiinde sis dolayısıyla kaza yaptıkları bilgisine ulaştı. Bundan sonra film gibi bir operasyon başlatan ekipler hızlı bir telefon diplomasi trafiği ile bazı çok net bilgilere ulaştı.

Ahı dağı 4. Etabında çalışan bir işçinin derköy kavşağından geçerken Jandarma ekiplerini görüp merak ederek sera sahibini aramasıyla ahı dağında devrilen bir araç ve içinde çapa makinaları bulunduğunu söylemesi Jandarma harekete geçti. Kameralardan aracın plakasını tespit eden ekipler aracın bir kurtarıcıyla Eskişehir oto sanayisine girmek üzere olduğunu tesbit etti. Pazaryeri Jandarma ekipleri ve Eskişehir Polis’inin ortaklaşa yaptıkları baskında şüpheli araç bulundu. Yapılan sorgulamada çaldıkları tüm malzemeleri hurdacıya sattıkları öğrenildi. Hurdacıya giden ekipler çalıntı mallarla beraber 3 kişiyi gözaltına aldı.

Yapılan tespitlerde hırsızların, sera haricinde, kullanılmayan bir iş yerinin kalorifer petekleri ve kapısını, 2 kişinin tarlasından daha çapa motoru çaldıkları ortaya çıktı.

Pazaryeri İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı ifadeleri alınan  M.Ö, M.T., A.T. ve R.A  isimli zanlılar savcılığa sevk edildi 1 tutuklandı , 3 adli kontrol şartıyla salıverildi.  yakalanan 5 çapa motoru, 1 su motoru, çok sayıda kalorifer peteği, ve çeşitli tarım aletleri sahiplerine teslim edildi.

Her zaman olduğu gibi Jandarma ekiplerinin bu olayında dakikalar içinde çözmesi vatandaşlar tarafından takdir ile karşılandı.

Mübarek ramazan günü sera sahibinin hanımını gözyaşları hırsızların araçlarının devrilmesi Allah’ın adaletinin ne kadar büyük olduğunu gösterdi.

Pazaryeri ilçe Jandarma Komutanlığı bu tür olaylara karşı çiftçilerimizin çok dikkatli olmalarını, gerekli önlemleri almalarını isteyerek gördükleri şüpheli araç ve kişileri mutlaka 156 Jandarma yı arayarak bildirmelerini istedi.

PAZARYERİ HABER OLARAK GEÇTİĞİMİZ AYLARDA CİNAYETİ 15 DAKİKA İÇİNDE, BU GÜN MEYDANA GELEN HIRSIZLIK OLAYINI YARIM SAAT İÇİN ÇÖZEN BULDUKLARI EN UFAK İPUCUNU TİTİZLİKLE DEĞERLENDİRİP SONUCA ULAŞAN JANDARAMA PERSONELİNİ TEBRİK EDİYORUZ. SİZLERLE GURUR DUYUYORUZ.


YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.