erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI AKŞENER PAZARYERİ İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ

Yayınlanma Tarihi :
İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI AKŞENER PAZARYERİ İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI AKŞENER PAZARYERİ İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bilecik’te esnafı ziyaret etti, vatandaşlarla bir araya geldi.

Bilecik programı kapsamında Pazaryeri ilçesine giden Akşener,ilçe merkezinde gerçekleştirdiği Esnaf ve Pazar ziyaretinin ardından vatandaşlara hitap ederek, 20 Ocak 2020’den itibaren il il, ilçe ilçe, dükkan dükkan gezdiğini söyledi.

Gezilerinde partisini övmediğini, insanların dertlerini dinlediğini belirten Akşener, “Çünkü orada özne insanımız olmalıydı. Siyaseti, dertlerinizi ve dertlerimizi tespit edip onlar üzerinden çare ürettik, o çareler üzerinden de hep birlikte siyasetçileri rekabet ettirebilir hale getirebilirsek sonuçta kazanan milletimiz olur, seçmenimiz olur.” dedi.

Siyasetçilerin vekil, Türk milletinin ise asil olduğunu vurgulayan Akşener, “Su bulununca teyemmüm bozulur.” diyerek şu ifadelere yer verdi:

“Devlette çalışan öğretmen,  özel okulda çalışan öğretmen. Böyle birşey olabilir mi? İster özel okulda, ister devlette çalışsın öğretmen öğretmendir evlatlarımızı emanet ettiğimiz en önemli insandır. O kadar çok öğretmen atanamamış öğretmen var ki her gittiğim yerde ağlıyor, anneler, babalar, çocuklar ağlıyor yazıktır günahtır ve bütün bunların karşılığında birileri de kazanıyor.

İki tane rakam vermek istiyorum. 24 milyar lira sizin cebinizden telekomdan alındı, sayın Erdoğan’ın aile dostu olan faillerin cebine koyuldu. Ankara’da Anka park diye bir park yapıldı garibim dinazorların içini deşmişler, çarpışan otomobillerin çarpışamadığı bir park bu. Bu parka 801 milyon dolar harcandı. Türkçesi 14 milyar lira. Toplayın ikisini 38 milyar lira yapıyor. Bu 38 milyar liraya neler yapılabilirdi? Sizin nisan ayında çoğunuzun atamadığı gübreyi Türkiye genelinde bedava çiftçiye verebilirdik. O gübreyi ücretsiz devlet verirdi ve siz atardınız. Ürünlerinizin onun bunun elinde kalmasının önüne geçer, yüksek fiyat açıklanabilirdi. Bu arada üniversite okuyan çocuklarınızın KYK borçları silinebilirdi. Karşılıksız burs verilebilirdi. İlk okuldan lise sona kadar okuyan öğrencilerimizin tamamına sabah ve öğle yemeği verilebilirdi ve bu 38 milyar lirayla ayrıca mezun olmuş gençlerimize istihdam imkanı sağlanabilirdi. Ne oldu? İki kalem biri 14 milyar biri 24 milyar birilerinin cebine gitti değerli kardeşim sen ve senin çocuğun çırak çıktın.

20 Ocak 2020’den beridir esnaf esnaf, il il, ilçe ilçe geziyoruz. O dükkanların içerisinde bugüne kadar kendi partimi hiç övmedim. Hiç bir programda yapmadım başka bir siyasi partiyle hiç gelmedim. Çünkü orada özne insanımız olmalıydı. Siyaseti derlerinizi, dertlerimizi tespit edip onlar üzerinden çare ürettik, o çareler üzerinden de rekabet ettirebilir hale getirebilirsek hep birlikte bu siyasetçileri sonuçta kazanan milletimiz olur, seçmenimiz olur. O dükkanların içinde müşteri veli nimettir. Çok uzun bir zamandır seçmen veli nimet değil. El ele vereceğiz ve seçmeni veli nimet biz edeceğiz. Biz siyasetçiler vekiliz asil sizsiniz aziz Türk Milleti siz asilsiniz. Dolayısıyla hep su bulununca teyemmüm bozulur.”

Halk pazarında esnaflar Akşener’e dert yandı, işler nasıl diyen Akşener’e cevap “İşler takır tukur gidiyor. Mazot, gübre, hayvan yiyeceği pahalı…Çiftçilik yapıyoruz, hayvancılık yapıyoruz yinede  İşin içinden çıkamıyoruz.” dedi. Akşener partililerle vedalaştıktan sonra Söğüt ve Gölpazarı ziyaretleri için ilçeden ayrıldı.

DSC00646
DSC00650
DSC00654
DSC00657
IMG-3719
IMG-3721
IMG-3739
IMG-3743
IMG-3753
IMG-3757
IMG-3760
IMG-3780
IMG-3787
IMG-3798
IMG-3800
IMG-3802
IMG-3814
IMG-3820
IMG-3824
IMG-3832
IMG-3833

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.