erkanlı inşaat
reklam
Pazaryeri Haber |Pazaryeri11.com
kasap

İstanbul Bilecikliler Derneği’nden Ermeni Soykırımı İfadesine Sert Tepki!

İstanbul Bilecikliler Derneği’nden Ermeni Soykırımı İfadesine Sert Tepki!
Bu haber 25 Nisan 2021 - 18:55 'de eklendi ve 141 kez görüntülendi.
kebap

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERi YÖNETİMİNİ ve JO BİDEN’i ŞİDDETLE KINIYORUZ.

İstanbul Bilecikliler Derneği’nden Ermeni Soykırımı İfadesine Sert Tepki!

“Tarihi gerçekleri saptıramazsın. Açıklaman hükümsüzdür”

ABD Başkanı Joe Bıden’in sözde “Ermeni Soykırımını” tanıdığı açıklamasına Devletimizin en üst kademesinden tepkiler çığ gibi gelirken, İstanbul’da Bileciklilerin en büyük ve en güçlü Sivil Toplum Kuruluşu olan “İstanbul Bilecikliler Derneği” de
“tarihi gerçeklerle bağdaşmayan, hukuki ve vicdani dayanağı olmayan bu vahim açıklama tamamen hükümsüzdür” açıklamasında bulundu.

“TARİHTE HİÇ BİR TÜRK DEVLETİMİZ SOYKIRIMLA İLİŞKİLENDİRİLEMEZ”
İstanbul Bilecikliler Derneği adına açıklama yapan Başkan Faruk ŞAHİN ; 1915’te Ermeni çetelerinin Türklere karşı giriştiği katliamlar neticesinde devletin uygulamak zorunda kaldığı tehcir sırasında meydana gelen olayların soykırım olarak nitelendirilmesinin her şeyden evvel tarihi çarpıtmak olduğunu belirterek ”Osmanlı Devleti büyük bir devletti, topraklarında her dine ve her ırka mensup vatandaşları da vardı. Osmanlı topraklarında yaşayan hiçbir vatandaşını dışlamadığı gibi, zulüm altında da bırakmamıştır. Yoksa 700 yıl 3 kıtada hüküm sürebilir miydi? Ne zaman ki Misak-ı Milli sınırlarına çekilmek zorunda kaldı, işte o zaman bıraktığı toprakları kan ve gözyaşı aldı. Kaldı ki, Tarihin gerçeklerinde Ermenilerin başka ülkenin topraklarına tehciri değil, Osmanlı topraklarında bir bölgeden başka bölgeye tehciri söz konusudur” dedi.
Başkan Faruk ŞAHİN konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sözde soykırımdan bahsedenlerin o dönemde asıl Ermeni çetelerinin kadınlarımıza, kızlarımıza, çocuklarımıza yaptığı katliamları görmezden gelmeleri tam anlamıyla akıl tutulmasıdır ve vicdanla bağdaşmamaktadır. Bize bu iddiaları atanlar önce geçmişte ve günümüzde kendi insanlık suçu soykırımlarına baksınlar. 200 yıl önce Amerika kıtasına yerleşirken o topraklardaki kızılderelilieri nasıl hunharca yok ettiklerine, Afrika’daki zencileri zincire vurup nasıl ülkelerine ve Avrupa’ya köle olarak sattıklarına, 3.Dünya ülkelerine demokrasi götürme vaadiyle nasıl Afrika ve Ortadoğu’yu kan gölüne çevirdiklerine bir baksınlar. Bıden’ın Ermeni Diasporasına şirin gözükmek amacıyla yaptığı açıklamayı şiddetle kınıyoruz ve medeniyetimiz, inancımız ve tarihte kurduğumuz hiçbir devletimiz soykırım iddialarıyla ilişkilendirilemez. Bizim tarihimiz şanlı bir geçmişe sahiptir. Talihsiz açıklamanın hukuki dayanağı yoktur ve kesinlikle tarafımızca hükümsüzdür”
DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ.
İstanbul Bilecikliler Derneği Başkanı Faruk ŞAHİN açıklamasını şu sözleriyle tamamladı:
“Eğer ki ABD başkanının tarihi utanç vesilesi olan sözde soykırımı açıklamasını 3 ay önce Ermenistan’ın işgalci saldırılarında Türkiye’nin desteğiyle kardeş Azerbaycan’ın kazandığı askeri zaferin bir neticesi olarak siyaseten diplomatik bir karşı saldırısı olarak algılarsak, misliyle karşılık verdiğimiz de görülmektedir. Bu bağlamda Türk Silahlı Kuvvetlerimizin dün sabahtan itibaren ABD’nin desteklediği Kuzey Irak’taki bölücü terör örgütlerine karşı yaptığı operasyon tesadüf sayılamaz. Bilinmeli ki biz İstanbul Bilecikliler Derneği’mizin ve Bilecikli hemşehrilerimizin her bir ferdi dün olduğu gibi bu günde devletimizin, milletimizin tam yanındayız, Türk silahlı Kuvvetlerimizin sınır ötesi harekatında , askerlerimizin duacısıyız. Allah Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yar ve yardımcısı olsun”

İstanbul Bilecikliler Derneği
Yönetim Kurulu adına Başkan
Faruk ŞAHİN

QIkWq.jpgQI9mf.jpg

bilecik vinç
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER