erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Halil Eldemir Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Oldu

Yayınlanma Tarihi :
Halil Eldemir Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Oldu

Halil Eldemir Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Oldu

Halil Eldemir’in aday adaylığı müracaatında coşkulu bir kalabalık eşlik etti.

Sağlık Bakan Yardımcılığı görevinden geçtiğimiz cuma günü istifa eden Halil Eldemir, AK Parti Bilecik Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu yaptı.

İl Başkanlığındaki toplantıda büyük bir katılım dikkati çekti. Bazı katılımcılar toplantı saatinden önce yerini alarak uzun süre Eldemir’in konuşmasını bekledi. Belediye Başkanları Zekiye Tekin, Mustafa Yaman, Münir Şahin, Selim Tuna Bilecik’te yaşayan Pazarcıklılar Dernek Başkanı Ahmet Demirel ve yönetimi, Pazaryeri ve köyleri  Ak Parti gönüllüleri, İş adamları, sivil toplum temsilcileri Bozüyük, Gölpazarı, ve diğer ilçelerden gelen kalabalık Eldemir’ e destek için salonu tıka basa doldurdular.
MG-9327

Alkışlar arasında salona giren Halil Eldemir, kendisini bekleyen kalabalığı selamladı. Aday adaylığı başvurusu önce konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım, Gördüğü kalabalık karşısında seçimleri kesin kazanacaklarına inandığını kaydetti.

Daha sonra söz alan Eldemir, ”Bir seçime gidiyoruz ama bu seçime giderken de bir şeyi hatırlamamız icap ediyor. Şubat ayı başlarında ülkemizin 10 ilini çok ciddi etkileyen, bilhassa 3 ilini de her türlü hayatını, sosyal hayatını, aile hayatını çok etkilemiş olan asrın felaketi olarak nitelendirilen, 3 tane büyük depremi yaşadık. Cenab-ı Allah öncelikle yitirdiğimiz yaklaşık 50 bin insanımıza rahmeti ile muamele etsin, yakınlarına sabırlar diliyorum milletimizin başı sağolsun. 100 binden fazla da bu afette yaralımız oldu. Mevlam onları da Şafi ismiyle şifa ihsan eylesin. ” dedi.

”Birkaç gün önce de Şanlıurfa ilimizi fazlasıyla etkileyen sel felaketiyle karşı karşıya kaldık.” diyen Eldemir, şöyle devam etti.,

”Orada da yitirdiğimiz canlar oldu, evini yurdunu ve işini kaybedenler oldu onlara da geçmiş olsun diliyorum. Cenab-ı Allah ülkemize bir daha böyle afetler, böyle acılı günler yaşatmasın. Bu yaşadığımız günlerde gerçekten necip milletimiz adeta bir vücudun organı gibi bir yerde bir hasar oluştuysa onu giderme adına hemen oraya acil müdahale ediyor, ne gerekiyorsa elinden geleniyle onu yapmaya çalışıyor. Ben de yaklaşık 40 gününü Hatay’da geçirmiş bir kardeşinizim. Orada memleketimden birçok hemşerimi gördüm.

MG-9335

Yardım kampanyaları düzenlemişler çıkmışlar gelmişler, özel idaremizden birçok genç kardeşim, arkadaşım oralarda uğraşıyorlar. Oralar temiz kalsın da bir salgın hastalık oluşmasın diye mücadele ediyorlar. Gerçekten ne kadar büyük bir millet olduğumuzu böyle afet anlarında görüyoruz. Belki bunun bir benzerini 15 Temmuz’da gördük. Orada Türkiye’nin her yerinden hep birlikte oradaki insanların acısına ortak olma, orada acaba bende birşey yapabilir miyim, kardeşlerimize nasıl yardımcı olabilirim hissiyle necip milletimizi orada gördük. Böyle bir millete mensup olmaktan da onur ve gurur duyuyorum. Allah hepinizden razı olsun.”

Bir seçim sürecine girildiğini ifade eden Eldemir, ”Bu seçim Türkiye’mizin Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde ikinci defa Cumhurbaşkanı seçmeyi bununla birlikte de 28. dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Milletvekili seçimi yapmış olacağız. Bu süreçte biz de bir adaylığımızı ortaya koyarak Bilecik’ten milletvekili olabilir miyiz, bu noktada bizim de yapmış olduğu bir irade beyanıdır. 28 dönem Bilecik milletvekili olmak istiyorum, sizleri temsil etmek istiyorum noktasında bugünkü başvurum bunun ilanıdır. Sizlerin, teşkilatımızın, genel merkezimizin ve genel başkanımızın uygun görmesiyle birlikte bu süreç tamamlanır. Nasipse çünkü bir çok kardeşim, teşkilattaki arkadaşlarım, abilerim 2007 yılından beri bir çok kez aday adayı ve aday oldu. Bu işlerin nasip olduğuna inanan birisiyim. Sadece şunu sizlere bir kardeşiniz olarak taahhüt edebilirim.
MG-9346
Hiç merak etmeyin bu görev bize verilse de verilmese de bizler hep birlikte bu davanın bir neferiyiz. Eğer bu görev bize verilirse bu konuda da teşkilatlarımızla, belediye başkanlarımızla, il genel meclisi üyelerimizle belediye meclisi üyelerimizle top yekûn hemşerilerimizle ortak akılla bir istişare kültürüyle Bilecik’e neler yapabiliriz, nasıl faydalı olabiliriz, hemşerilerimizin refahı ve mutluluğu için neler yapabiliriz birlikte çalışmak isteriz. Bazen tabii ‘Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz’ diye bir söz vardır. Biz bu tecrübeyi daha önce yaşadık bu konuda da mutlaka elinizde bizlerle ilgili bir karne vardır. Bu noktada da sizlerin gereğini yapacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.
MG-9344
”Bu seçim sadece Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçimi değil. Türkiye’de bir meclisin seçimi değil.” diyen Eldemir, ”Bakınız Cumhurbaşkanımız sadece Türkiye’nin önünde bir lider olmakla birlikte bölgenin ve dünyadaki küresel anlamda bir oyun kurucu. İnşallah devletimizin ileriye doğru hep birlikte güç birliği içerisinde daha nice yıllara gitmesini arzu ediyoruz. Bu sene Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız. 29 Ekim 1923 – 29 Ekim 2023. Cumhuriyetimiz 100. yılını tamamlayacak. Önümüzdeki yüzyıla da Türkiye Yüzyılı ismini koymuşuz. Evet gönül arzu ediyor ki 2023 yılından itibaren başlayacak Türkiye Yüzyılı olsun. Bunun için şuanda yönetimde olan bütün kadrolarımız hepimiz ülkemizi Türkiye Yüzyılına hazırlamamız lazım. Önümüzdeki kadrolar Türkiye Yüzyılını inşa edecek kadrolar olacak.

Ben gönülden inanıyorum. Bilecik’i temsil edecek 2 tane arkadaşımızı hep birlikte parlementoya göndereceğiz ve neticede onlar Ülkemiz için, ilimiz için çalışacak, geleceğimiz için çalışacaklar. Bu noktada da en ufak tereddütüm yok. Birbirinden kıymetli arkadaşlarımızın aday adayı olduğunu görüyoruz. Nasip kimde olursa onlar görevi üstlenecekler. Bu işler birer bayrak yarışı, devraldığımız günler de oldu, devrettiğimiz günler de oldu. Burada esas olan Bilecik’tir, Türkiye’dir, Dünya’da Türkiye’den umudu olan insanların sesi olmaktır.

Bugün burada yakından ve uzaktan gelerek heyecanımıza ortak olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu sene 2023 yılında Türkiye yüzyılına biz Bilecik’ten inşallah 2-0 yaparak gireceğiz diye ümit ediyor ve yürekten inanıyorum. Durmak yok yola devam diyoruz.” diye konuştu.

MG-9304
MG-9306
MG-9309
MG-9313
MG-9318
MG-9319
MG-9321
MG-9322
MG-9324
MG-9328
MG-9330
MG-9339
MG-9340
MG-9344
MG-9347
MG-9355
MG-9358
MG-9360
MG-9361
MG-9373
IMG-9342
IMG-9351
IMG-9362
IMG-9374
IMG-9376

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.