erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

DSİ Pazaryerinde 4 Mahalle Çiftçisini Bilgilendirme Toplantısı Yaptı

Yayınlanma Tarihi :
DSİ Pazaryerinde 4 Mahalle Çiftçisini Bilgilendirme Toplantısı Yaptı

DSİ Pazaryerinde 4 Mahalle Çiftçisini Bilgilendirme Toplantısı Yaptı

Devlet Su İşleri (DSİ)’ nin Pilot bölge seçilen Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde toplulaştırma çalışması 2 Eylül tarihli resmi gazete yayınlanırken, karara ilçedeki çiftçilerin tepkisi çok büyük olmuş ve tüm ilçe halkı ve ilgili köyler bu konuda karara itiraz etmişti.

22.09.2023 Cuma günü Pazaryeri Belediyesi Kültür Merkezi Salonunda Belediye Başkanı Zekiye Tekin, MHP İlçe Başkanı Mustafa Tekelioğlu, İl Genel Meclis Üyeleri Mehmet Pulat, Alaattin Emral, Ziraat odası başkanı Abdullah Duman, Belediye Meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, mahalle muhtarları İbrahim Mancar, Mustafa Aktaş, Kadir Mete, Sinan Erbay, Mehmet Keleş ve 165 çiftçinin katılımı ile arazi toplulaştırması hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

DSİ 3. Şube Müdürü H. Sezer Birdane, yapılacak çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verdi ve daha sonra sorulan sorulara cevaplar verdi.

Başkan Tekin, Belediye olarak her zaman halkımızın yanındayız sizlerin istemediği bir şeyi bizde istemeyiz. Milletvekilimiz Halil Eldemir bu konunun takipçisi olduğunu ifade etti. Raporlar bakanlığa sunulduktan sonra gerekli itirazların yapılacağı söylendi.

Daha sonra tutulan tutanak salondakilerin tamamının toplulaştırmaya karşı olduğu yazılarak mahalle muhtarları tarafından imzalandı.

MHP Pazaryeri ilçe Başkanı Mustafa Tekelioğlu, yetkililerin tuttuğu tutanağı mikrofondan tüm katılımcılara okudu ve toplantı sona erdi.

IMG-8349
IMG-8345
IMG-8346
IMG-8348
IMG-8350
IMG-8352
IMG-8353
IMG-8356
IMG-8360
IMG-8365
IMG-8366
IMG-8367
IMG-8371

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Mehmet Ali KÜÇÜK Eylül 22, 2023 / 17:41

Asla ve asla istemiyorum