erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR 32,2017 % -0.01
EURO 35,0172 % 0.01
STERLIN 40,9145 % 0.01
FRANG 35,4295 % 0.07
ALTIN 2.505,28 % 0,18
BITCOIN 67.065,27 0.281

DÖRTLÜ SEÇİME DİKKAT (Seyfettin Yıldız’ın Yazısı)

Yayınlanma Tarihi :
DÖRTLÜ SEÇİME DİKKAT (Seyfettin Yıldız’ın Yazısı)

DÖRTLÜ SEÇİME DİKKAT

Şimdi başlığı görenler benim 14 Mayıs seçimiyle ilgili yazdığımı zannedecekler ancak konu tamamen farklı. Bilenler bilir, ben siyaset dışı düşünen ve o şekilde yaşayan biriyim.
Benim için siyaset seçim günü başlar ve oy kullandıktan sonra da biter.
Bitmeyen ve süre gelen şey ise yaşam kalitemiz ve ruhsal durumumuzdur.
Şimdi diyeceksiniz ki hocam bu da siyasetle şekilleniyor mu diye? Evet, öyle olsa bile kabuktan kurtulup kendi ruh halimizi sekillendirmek tamamen bizim elimizde.
Ben size apolitik olun demiyorum, politikanız esiri olmayın diyorum.Pekı nedir bu dörtlü seçim, hemen özetliyorum. Özet diyorum çünkü bunlar derin mevzular olup benim gibi bir uzmanın rehberliğinde uygulanması yol alınması gerekiyor.
İnsan; ruhsal beden, biyolojik beden, enerji beden ve zihinden ibarettir.
Tıbbın piri ve dünyaya hekimligin gerçek manada dünyaya yayılmasını sağlayan İbn-i Sina şöyle yaklaşıyor olaya: bütün hastalıkların temel sebebi ruhsal yapıdır. Ruhunu güzel besleyen bedenen de hasta olmaz. Bu yaklaşım günümüzde de geçerlidir.
Rabbimiz Hicr Suresi 28,29. Ayetlerde diyor ki:
Hani Rabbin meleklere, “Ben kuru bir çamurdan, şekillendirilmiş balçıktan bir insan yaratacağım. Onu düzenleyip içine ruhumdan üflediğim zaman, onun için hemen saygı ile eğilin” demişti. “Onun şeklini tamamladığım ve ona ruhumdan üflediğim vakit siz de hemen onun için secdeye kapanın.”Görüldüğü gibi, ruhunuz Rabbimizin nurundandır. Enerji bedenimiz de bu nurun yansıması olarak bizi çevrelemektedir.
Nura sadık kalırsak hastalık bizim yakınımızdan bile geçmez.
Zihin ise bilinç ve bilinçaltı olarak iki ayrı kısımdan oluşmaktadır ve tüm kültürel ve bilişsel kollarımız burada saklıdır.
Bugünkü yazımızda kısa ve öz olarak bu dört unsurdan bahsetmeye çalıştık.
——-Daha sonraki yazılarımda daha detaylı bir bunlara değinerek şifalanmanın yol ve yöntemlerinden bahsedeceğim. Takipte kalmayı unutmayın.—————–
Sağlıcakla kalın.

Seyfettin Yıldız
-Kişisel Gelişim Uzmanı
-İlişki ve Yaşam Koçu
-Nefes ve Meditasyon Eğitmeni

600x314-kadir-gecesi-mesajlari-sozleri-2021-en-guzel-anlamli-hadisli-resimli-kadir-gecesi-mesajlari-

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.