erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Dodurga Belediye Başkanı Selim Tuna’nın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Yayınlanma Tarihi :
Dodurga Belediye Başkanı Selim Tuna’nın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Dodurga Belediye Başkanı Selim Tuna’nın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Cumhuriyetimizin 99. yılını birlik beraberlik içinde ilk günkü coşku ve heyecanla kutluyoruz. Cumhuriyetimiz “Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir” ilkesiyle gücünü milletten alır. Cumhuriyetimizi ayakta tutan tek kuvvet hiç şüphesiz ki milletin kendisidir. Milli mücadele, bunun en güzel ifadesidir. Bir milleti köklerinden koparıp yok etmeye kalkanlara karşı canını siper eden, bir karış toprağını kimseye bırakmayan aziz milletimizin kahramanlığı Cumhuriyet’in değer ve kazanımlarının kalplerde yer bulduğunun ve benimsendiğinin en açık göstergesidir.

Millî iradenin hâkim olduğu bir devlet özlemine, maalesef Cumhuriyet tarihi boyunca çeşitli şekil ve yöntemlerle yapılan darbeler ihanet etmiştir. Bu bakımdan 15 Temmuz ve akabinde millî iradenin tecelli etmesi Cumhuriyet tarihinde demokrasi adına önemli bir dönüm noktasıdır.

Cumhuriyetimiz din, dil, ırk, mezhep ve meşrep ayrılığı gözetmeksizin bir araya gelerek birlik ve beraberlik yolunu göstermiştir. Kadınıyla erkeğiyle bu birlik ve beraberlik dün olduğu gibi bugün de heyecanını korumakta ve geleceğe ümitle bakmamızı sağlamaktadır.

Bin yıldır sevgimiz, hoşgörümüzle yoğurduğumuz bu toprakları kana bulayanlar bilsinler ki biz bir ölür, bin diriliriz. Bizi öldürmekle bitiremezler. Çünkü şehitleri ölmeyen bir milletiz biz. Her zamankinden daha çok çalışmalı, birbirimize daha çok kenetlenmeliyiz.

Bu duygularla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm gazilerimizi, ve bu toprakları bizlere vatan kılan şehitlerimizi rahmetle anıyor, bugün de vatanı için sınırlar ötesinde gönüller fetheden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun

selim-tuna-manset

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.