erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR 32,2017 % -0.01
EURO 35,0172 % 0.01
STERLIN 40,9145 % 0.01
FRANG 35,4295 % 0.07
ALTIN 2.505,28 % 0,18
BITCOIN 67.065,27 0.281

CHP Milletvekili Yaşar Tüzün Mazbatasını Aldı

Yayınlanma Tarihi :
CHP Milletvekili Yaşar Tüzün Mazbatasını Aldı

CHP Milletvekili Yaşar Tüzün Mazbatasını Aldı

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün mazbatasını aldı.

CHP İl binasında toplanan partililer ile birlikte seçim kuruluna giden  çiçeği burnunda Vekil Tüzün, 6’ncı mazbatasını aldı.

TBMM’de ilimizi yeniden temsil edecek olmanın haklı gururunu yaşadığını kaydeden Tüzün, 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de Bilecik’ li vatandaşların gereğini yapacağına inandığını vurguladı.

Whats-App-Image-2023-05-27-at-14-05-18

“BİR KEZ DAHA SONSUZ TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Mazbata töreninde konuşan Tüzün, “Bugüne kadar çok sayıda mazbata aldım. Ama en önemlisini bugün almış bulunuyorum. Bu konuda emeği geçen Cumhuriyet Halk Partisi’nin başarı için katkı veren, destek veren siz değerli aileme huzurunuzda bir kez daha sonsuz teşekkür ediyorum.

Bu seçimlerin Bilecik’imizde başarıyla sonuçlanmasını ve kampanya döneminde birbirimize nezaket kuralları gereğince davranış gösteren diğer siyasi partilerimizin değerli Milletvekili adaylarına, siyasetin hiçbir zaman için kaybedeninin olmayacağını anlattığımız bir dönemde bende Adalet ve Kalkınma Partisi’nden seçilen Halil Eldemir arkadaşımızı kutluyorum. Onunla parlamentoda Bilecik’imiz için yapılması gerekenleri fazlasıyla yapmaya hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.” dedi.

Mazbata töreni sonrası Adliye binasının bahçesinde partililere seslenen Tüzün, “Bütün partililerimizin bir kez daha yakınlarını, akrabalarını, komşularını, aile dostlarını bizzat arayarak veya ziyaret ederek 28 Mayıs seçiminin önemini bir kez daha anlatmanızı rica ediyorum.” vurgusu yaptı.

“BU SÜRECİ KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİLDİR”

Tüzün burada yaptığı konuşmasında şunları dile getirdi:

“14 Mayıs itibariyle seçilmiş olmamız, mazbatayı bugün itibariyle almış olmamız kuskusuz önemlidir. Ama en önemlisi 28 Mayıs’ta gerçekleştireceğimiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 13’üncü Cumhurbaşkanı seçimi olacaktır.

Millet İttifakı’mızın adayı olarak ve Cumhuriyet Halk Parti’mizin Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bir devlet adamı kimliğiyle, devlete yakışır bir anlayışla bir kampanya sürdürdü. Bu kampanya süreci içerisinde hem partimize yakışır hem Millet İttifakı’na yakışır hem de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet etmiş olduğu; laik, demokratik cumhuriyeti yönetecek kişi anlayışıyla kampanya sürdürdü. Ama bizim bu anlayışımıza, bu önemli kampanyamıza elbette ki Cumhur İttifakı ve AKP Genel Başkanı montaj videolarla, kara kampanyayla, iftirayla bir süreç sürdürdü. Bu süreci kabul etmemiz mümkün değildir. Zaten yapmış olduğu konuşmalarda bu iftirayı itiraf etmiş oldu. O nedenle, artık tek adam zihniyetinden, tek adam yönetiminden Türkiye’yi kurtarmamızın zamanı geldi. Ortak aklı egemen kılacak, ortak akılla Türkiye’yi yönetecek bir anlayışı yarından itibaren ortaya koyacağımızın bilmenizi istiyorum.

28 Mayıs’ta yapılacak olan seçim yeni bir seçim. İki Cumhurbaşkanı adayı sıfırdan seçimlere başlıyor. Son günlerde yapılan kamuoyu yoklamalarında ve son günlerde yapılan anketlerde Millet İttifakı’nın adayı Sayın Genel Başkanımız Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 13’üncü Cumhurbaşkanı olacağına dair emareleri görüyoruz.

28 Mayıs seçim sonuçlarında 50+1 aranmayacak. Bir fazla oy alan kazanacak. O nedenle bütün hemşehrilerimizden, gençlerimizden, kadınlarımızdan her bir vatandaşımızdan sandığa katılmalarını, oy kullanmalarını bir kez daha rica ediyoruz. Çünkü katılım ne kadar çok oran olarak artarsa bizim kazanma şansımızın o kadar yüksek olacağını bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bütün partililerimizin bir kez daha yakınlarını, akrabalarını, komşularını, aile dostlarını bizzat arayarak veya ziyaret ederek 28 Mayıs seçiminin önemini bir kez daha anlatmanızı rica ediyorum.”

Whats-App-Image-2023-05-27-at-14-05-19-2
Whats-App-Image-2023-05-27-at-14-05-19-1
Whats-App-Image-2023-05-27-at-14-05-19
Whats-App-Image-2023-05-27-at-14-05-18-1

Whats-App-Image-2023-05-27-at-14-05-17

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.