erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

CHP BİLECİK MİLLETVEKİLİ YAŞAR TÜZÜN’ÜN 100. YIL MESAJI

Yayınlanma Tarihi :
CHP BİLECİK MİLLETVEKİLİ YAŞAR TÜZÜN’ÜN 100. YIL MESAJI

CHP BİLECİK MİLLETVEKİLİ YAŞAR TÜZÜN:
‘’CUMHURİYET BAYRAMIMIZI 100’NCÜ YILINDA AYRI BİR COŞKU, SEVİNÇ VE HEYECANLA KUTLAYACAĞIZ’’

Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında; ‘’İlan edilişinin 100. Yılında ayrı bir coşku, sevinç ve heyecanla kutlayacağımız Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun’’ ifadelerini kullandı.
Mesajında ‘Bize en büyük armağanı ve emaneti olan Cumhuriyet’i korumak ve yılmaz bekçileri olmak en büyük görevimizdir’’ ifadelerini kullanan Milletvekili Yaşar Tüzün, mesajında şunları kaydetti:
‘’100 yıl önce Cumhuriyet meşalesini yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bu uğurda canlarını veren bütün şehit ile gazilerimizi rahmet ve minnet duygularıyla anıyor ve hatırlıyorum. Bir asır önce işgalci kuvvetlere karşı büyük bir kahramanlık örneği sergileyerek, bağımsızlık ve özgürlüğünü kazanan Türk Milleti, dün olduğu gibi bugün de Cumhuriyet’in değerleri ile Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlıdır. Türkiye Cumhuriyeti; Cumhuriyet rejiminin sunduğu fayda ve imkanları en iyi biçimde kullanarak Mustafa Kemal Atatürk`ün gösterdiği hedefte, gelişmiş ülkeler düzeyine ulaşmayı ilke edinmiş ve bu yolda kararlılıkla ilerlemesine devam etmektedir. Bugün Milletimiz; çağdaş dünya ile bütünleşen ve özgürlük ortamı yaratan Cumhuriyet’i korumaya ve sonsuza dek yaşatmaya kararlıdır. Bizler de bu anlamda Cumhuriyet’imizin ve değerlerinin en güçlü savunucuları olacağımızı bütün kararlılığımızla haykırıyoruz. Bu duygu ve düşünceler ile Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve şükranla anıyor, bütün Bilecikli hemşerilerimiz ile vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim.’’ İfadelerini kullandı.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.