erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR 32,5337 % 0.25
EURO 34,6593 % 0.31
STERLIN 40,5647 % 0.47
FRANG 35,6987 % 0.39
ALTIN 2.496,33 % 0,40
BITCOIN 2.071.962 0.515

CHP Bilecik İl Başkanı Yaşar basın açıklamasında herkesi topa tuttu.

Yayınlanma Tarihi :
CHP Bilecik İl Başkanı  Yaşar basın açıklamasında herkesi topa tuttu.

CHP Bilecik İl Başkanı Yaşar,ın Basın açıklaması

CHP Bilecik İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar basın açıklamasında herkesi topa tuttu.

Yaşar yaptığı basın açıklamasında; ” 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek 13. Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Seçimlerine sayılı günler kala çalışmalarımızı tüm hızıyla gerçekleştiriyoruz. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik İl Örgütü olarak çalışma yapmaya, projelerimizi anlatmaya çalışıyorken birileri ise kaybetme korkusundan dolayı algı yapmaya çalışıyor. Bizler bu yapmış oldukları algı operasyonuna kulak vermesek de bir takım konularda açıklama yapma gereği duymaktayız.
Öncelikle 21 yıldır İktidarda olan ve her seçim döneminde milletimizin parasını AKP Seçim Kampanyası için harcamaktan çekinmeyen kişiler 2 tane bayrak asılmak için kira bedeli ödenen araç hakkında bir açıklamada bulunmuş ki okurken gülmekten geçemedik. Hele hele son cümlesinde milletin parasını millet için harcayın demiş ki işte bizim de söylemek istediğimizi kendisi söyleyivermiş. Yıllardır seçim döneminde sömürdüğünüz paraları düşünecek olursak bu cümleyi söyleyecek son kişi sizler olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Biz 14 Mayıs’ta Halkın İktidarının sonrasında milletimiz için gerçekleştireceğimiz projeleri anlatmaya devam ederken sizin bu açıklamalarınız kaybetme korkusundan olsa gerek pek de inandırıcı olmamış. Bırakın algı yapmayı vaatlerinizi anlatın diyeceğim ama sizde o da yok. Yıllardır dibe giden istikrar devam etsin demekten başka bir cümleniz yok. Size cevap vermek için ayırdığım zaman için vatandaşlarımızdan özür dilemeni bekliyorum, çünkü bizim yapacak çok işimiz var; yıllardır paramparça ettiğiniz devletimizi yeniden inşa etmemiz gerekiyor.

Sayın Vali Kemal Kızılkaya; biz her Bilecik Valisi atandığında hayırlı olsun ziyaretine gittiğimizde ilk şunu söyleriz; Bilecik’e geldiniz hoş geldiniz, sizler Devletin Valisi olun, Hükümetin Valisi olmayın, buradan gittiğinizde arkanızdan güzel şeyler söylensin. Ama duyuyoruz ki koltuğum yerinde kalsın diye ya da içinizdeki AKP sevgisinden dolayı ilde ve ilçelerde toplantı düzenleyip mevcut iktidar için destek istiyormuşsunuz. Ben bunu duyduğum zaman doğru değildir dedim ama aldığımız duyumlar bu yönde olduğu için sizi de uyarmak isteriz. Öyle otomobil ile fotoğraf vermek, AKP’nin seçim sloganını kullanan paylaşımlar yapmak devletin valisine yakışmaz. Sonra o kişiler karşısında ceketini iliklerken heyecandan düğmeyi bulamazsın, deliği tutturamazsın, mikrofon elinde kalırsın. Onun içindir ki sen hükümetin değil devletin valisi ol görevini yap. Cumhur İttifakının İl Başkanları, İlçe Başkanları, Adayları var bırak siyaseti onlar yapsın; onlar yetersiz kaldılar da sen de bu işe giriyorsan o başka!

Binali Yıldırım’ın Bilecik ziyaretinde Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı Atatürk Kapalı Spor Salonunu kullanmak ne kadar etik? Salonun kiralanması konusunda sözleşme yapılmış mıdır, ücreti ödenmiş midir? Milletin parasını millet için harcayın diyen AKP İl Başkanından bu konu hakkında açıklama beklemekteyiz. Sabahın köründe yolları kapatan, iki şehirde de nefes aldırmayan mevcut iktidar size söyleyecek bir şey bulamıyoruz. Erken saatlerde görev başına getirilen ve gün boyu o soğukta çalışmak zorunda kalan polislerimizin haklarını korumak bizim en birinci görevimizdir.

Siz algı yapmaya devam edin, bizim yapacak çok işimiz var. 14 Mayıs’ta 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olacak, Bilecik’ten de 2 CHP Milletvekilimiz şehrimizi en iyi şekilde temsil edecektir.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.