erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Bozüyük Özel Sınav Kolejinden Depremzede Öğrencilere Ücretsiz Eğitim

Yayınlanma Tarihi :
Bozüyük Özel Sınav Kolejinden Depremzede Öğrencilere Ücretsiz Eğitim

Bozüyük Özel Sınav Kolejinden Depremzede Öğrencilere Ücretsiz Eğitim

  Bilecik’in Bozüyük ilçesinde faaliyet gösteren Özel Sınav Koleji deprem bölgelerinden gelen 28 öğrenciye ücretsiz eğitim vermeye başladı.

Bozüyük’e deprem bölgelerinden gelen yaklaşık 300 aileden oluşan Bin kişi yerleştirildi. İlçe hizmet veren Özel Sınav Koleji ücretsiz eğitim verdiği 28 çocuk ve ailelerine bir tanışma yemeği düzenledi.

Yemekte konuşan Kolej Müdürü Ömer Boğaz,  Bugün hüzünlü fakat hayatın gerçeklerini kabul ettiğimiz zamanda bir arada olmamız gerektiğini düşündüğümüz bir gün. 6 Şubat’ta yaşadığımız deprem hepimizi çok yakından etkiledi. Acıyı yaşayanlar bilir. Aramızda bu acıları yaşan öğrencilerimiz ve ailelerimiz var onlara kucak açmak bizlerin insanlık görevimiz. Eğitim kurumu koleji olarak bizlerin en iyi yapabileceğimiz onlara eğitim desteği sağlayabilmektir. Biz Bozüyük sınav koleji olarak Türkiye’de bu konuda ilk girişimi yapan bir kurumuz. Teklifimiz kabul gördü ve ülkemizin her yerinde bulunan kolejlerde uygulanması kararı alındı. Bizde kolejimizde 28 öğrenci ve 2 kursiyeri kabul ettik. Onların bizim başımızın üstünde yerleri vardı. İsterlerse bir dönem isterlerse yıllarca aramızda olabilirler bizde onlara bu konuda eğitim sözü veriyoruz. Allah razı olsun hepsi pırlanta gibi çocuklar ben ve öğretmenlerimiz onlarla eğitim yaparken çok duygulanıyor ve ayrıca gösterdikleri başarılarından ve bizimle sanki 40 yıldır birlikteymişiz gibi adapte olmalarından dolayı mutlu oluyoruz.” Dedi.

Bozüyük Kaymakamı Âdem Öztürk; “ İlçemize gelen 28 öğrencinin eğitimini süresiz bir şekilde üstlenen Bozüyük Özel Kolej Müdürü Sayın Boğaz’a ve ekibine sergiledikleri bu güzel davranıştan dolayı huzurlarınızda kutluyorum. İlçemiz depremzedeler karşı çok güzel bir birlik ve beraberlik dayanışması gösterdi İlçemize yaklaşık 300 aileden oluşan bin depremzede vatandaşın barınmaları saplandı. İlçemizde bugüne kadar 60 TIR deprem yardımını deprem bölgelerine gönderdik halkımıza bu konuda teşekkür ediyorum. Sizlere geçmiş olsun diyorum çocuklarınız bizlere emanettir her zaman yanınızda olacağız her sıkıntınızda kapılarımız her zaman sizlere açıktır tekrar geçmiş olsun diyor saygılarımı sunuyorum” dedi.

Malatyalı depremzede öğrenci Yasir Yiğit Yılmaz, “ Depremzede olarak Bozüyük’e geldik Allah razı olsun bize kucak açtılar bana ücretsiz eğitim şansı verdiler teşekkür ediyorum dedi.

Malatyalı depremzede depremzede öğrenci velisi Serpil Yılmaz, Allah razı olsun bize kucak açtılar, insanları çok iyi, çok ilgili ve çok alakalı Bozüyük Sına kolej müdürümüz ve öğretmenlerine çok teşekkür ediyorum Allah bizlere bir daha böyle afetler acılar yaşatmasın” dedi.

Gaziantepli depremzede Kerime Cide, Buraya geleli 10 gün oldu kız kardeşimde Hatay’dan geldi oralar gerçekten çok kötü, sağ olsunlar hocam ve öğretmen kadrosu bizlere çok yardımcı oluyorlar özellikle çocuklar adına ne gerekiyorsa yaptılar. Çocuklarımız ücretsiz bir şekilde okuyacaklar ve kolejin her imkânlarında da yararlanıyorlar. Aynı zamanda da psikolojik olarak da çok büyük destekleri var herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. çok teşekkür ediyorum” dedi.

Verilen yemeğe, Bozüyük İlçe Emniyet Müdürü Orhan Bozdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Demir, diğer davetliler, depremzede aileler ve depremzede öğrenciler katıldı.

ResimLink - Resim Yükle
ResimLink - Resim Yükle
ResimLink - Resim Yükle
ResimLink - Resim Yükle
ResimLink - Resim Yükle
ResimLink - Resim Yükle
ResimLink - Resim Yükle
ResimLink - Resim Yükle
ResimLink - Resim Yükle

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.