erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

BOZÜYÜK DEVLET HASTANESİ ÖVGÜYÜ HAK EDİYOR

Yayınlanma Tarihi :
BOZÜYÜK DEVLET HASTANESİ ÖVGÜYÜ HAK EDİYOR

BOZÜYÜK DEVLET HASTANESİ ÖVGÜYÜ HAK EDİYOR

Bozüyük ilçesinde inşa edilen 250 yatak kapasiteli Bozüyük Devlet Hastanesinin tüm birimleriyle hizmet vermeye devam ediyor.

Modern tıbbın tüm imkanlarına sahip, tam donanımlı yeni hastane sayesinde ilçede ve kent genelinde nitelikli yatak sayısı artmış oldu. İlçedeki sağlık hizmetleri açısından bakıldığında eski devlet hastanesine göre birçok birimde kapasite artışı sağlanırken, yeni birimler hizmete girdi. Uluslararası standartlarda 10 ameliyathane hizmet verecek. 54’ü tek kişilik, 48’i çift kişilik olmak üzere toplam 112 hasta odası yer alıyor. Son teknolojiye sahip görüntüleme cihazları ile sağlık hizmeti sunuluyor. 69 polinikte hasta  kabulu yapılan hastanede 500 metre kare fizik tedavi alanı mevcut.Yaklaşık 250 yatak kapasitesine sahip olan hastanede yoğun bakım yatak sayısıda eski hastaneye göre çok daha fazla.

Hastanenin ilçenin tüm sağlık sorunlarına çözüm olacağı, olası sevkleri en aza indireceği ve acil servisinin yüksek kapasitede sağlık hizmet sunumu gerçekleştireceği belirtilen açıklamada, “Poliklinik, yetişkin müşahede yatağı sayısı arttı. Yeni hizmet olarak acilde çocuk müşahede yatağı da yer alıyor. Yeni hastanede acil serviste pediatrik muayene odası, obstetrik/jinekoloji odası, laboratuvar yeni hizmet birimleri olarak dikkati çekiyor.

Yeni hastanede gebe okulu, uyku labaratuvarı, 7 doğum odası, Diyabet Okulu’nda diyabetlilere sağlık hizmeti sunmanın yanı sıra günlük yaşamda karşılaşılan zorluklar, gündelik sorunların çözümünde destek ve diyabet ile birlikte daha kolay yaşam sağlamaya yönelik eğitim veriliyor.

Hastane binasında  zemine yerleştirilen 327 sismik izalatör sayesinde debreme en dayanıklı binalar arasında olması sayesinde tehlike anında bile hizmetlerde aksama olmayacak.

Pazaryeri haber olarak ziyaret gerçekleştirdiğimiz Bozüyük Devlet Hastanesinde girişten itibaren düzen, intizam, temizlik ve hastalara güler yüz gösteren personel ve yöneticileri gördük. Başhekin Op.Dr. İlhan Zencirci ve Hastane Müdürü Abdurrahman Ozan’ın vatandaşlara ve personele çok nazik davranışlarına şahit olduk. Yaptıkları her iş insan ve kurumu odaklı. Kendilerine halkımız adına teşekkür ediyoruz. Böyle çok amaçlı modern bir hastaneyi Bozüyük ilçemize kazandıran Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir’e sonsuz teşekkürler. Tüm sağlık çalışanlarına kolaylıklar dileriz.

MG-5905
MG-5907i
MG-5908
MG-5912
MG-5913
MG-5902
IMG-5916
IMG-5919
IMG-5920
S2670007

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.