erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Bilecik’te Katledilen 14 Köpeğin Failleri Bulundu Bilecik Belediyesi

Yayınlanma Tarihi :
Bilecik’te Katledilen 14 Köpeğin Failleri Bulundu Bilecik Belediyesi

Bilecik’te Katledilen 14 Köpeğin Failleri Bulundu

Geçtiğimiz günlerde Vezirhan istikameti 2. tünel mevkiinde 14 ölü 1 yaralı köpek tespit edilmiş bunun üzerine savcılık ve jandarma ekipleri harekete geçmişti.

Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı yapılan katliamı ret ederek sosyal medyadan açıklama yapmıştı. Subaşı yaptığı açıklamada ‘’Bir sosyal medya hesabı tarafından linç kampanyasıyla karşılaştık. Bilecik Belediyesi tarafından katledilen hayvanlar olarak bir başlıkla paylaşıldı ve Türkiye’de kendi vatandaşlarımız tarafından da birçok tepkiyle de karşılaşmış bulunuyoruz. Fakat tabii ki Başsavcılıkla, Jandarmayla, Tarım İl Müdürlüğüyle
hızlı temaslarda bulunduk. Bölge, Bilecik Belediyesi’nin yetki alanında değil. Vezirhan beldesi bölgesinde maalesef can dostlarımız öldürülmüş. Fakat ölüm sebepleri hâlâ tespit edilememiş. Şu an tarım ildeki arkadaşlarımız oraya doğru ilerliyor. Ölüm sebepleri tespit edilecek. Aynı zamanda şunu da belirtmek isterim. Bilecik Belediyesi’nin bakım yaptığı can dostlarımızın hepsinin küpelerinin arkalarında “Bilecik Belediyesi” yazmaktadır. dedi.

Bugün gelinen noktada Bilecik’te 14’ü ölü, 1’i yaralı halde bulunan sokak köpekleri ilgili incelemelerini sürdüren jandarma ekiplerinin çalışmaları sonucu Bilecik Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon sorumlusu veteriner ile 3 çalışan gözaltına alındı.

Yapılan bu tespitler ışığında Bilecik Belediyesine ait Hayvan Rehabilitasyon Merkezine ait güvenlik kamerası incelemeleri neticesinde barınak görevlileri tarafından barınakta bulunan köpeklere 22 Kasım 2023 günü saat 15.13 sıralarında iğne vurulduğu, sonrasında ise bahse konu araca yüklendiği anlaşılmıştır. Yapılan incelemeler neticesinde, Cumhuriyet Savcısı tarafından Bilecik Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon sorumlusu veteriner hekim N.A., çalışanlar M.M., A.O.D, ve S.Ç isimli 4 şahıs hakkında gözaltı kararı verilmiştir” denildi.

4 KİŞİ JANDARMADA İFADEDE

Olayda adı geçen 4 kişinin Jandarmada ifade verdiği, kişilerin ifadelerinin alınmasının ardından da Adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi.

Olayın duyulmasının ardından

Ak Parti Bilecik İl Başkanı Serkan Yıldırım bir basın açıklaması yaptı.

Yıldırım açıklamasında; “

Kıymetli vatandaşlarım bugün 24 Kasım günlerden Cuma. Bilecik Belediyesinin resmi hesaplarından belediyenin en yetkili ismi Başkan Vekili tarafından profesyonelce nasıl yalan söylenebilir hep birlikte tanık olduk.

Nasıl su kesildiğinde sorumluluk alanımız dışında dediler. Yine aynı şekilde can dostlarımızın öldürülmesi ve insanlık dışı bir şekilde doğaya atıldığı konumu, bölge Bilecik Belediyesi’ nin yetki alanında değil diyerek ucuzca üstlerinden atma telaşlarını izlediniz. Hem öldürüp hem göz önünde kendi bölgenize atacak değildiniz herhalde! Birde o bölgedeki diğer belediyeleri töhmet altında bıraktınız!

14 Can Dostu kıymetli vatandaşlarım.
Yakışmadı şehrimizin böyle bir konuyla gündeme gelmesi.
Döneminizde bir utanç vesikası daha eklediniz Bilecik adına.

Telaş nasıl da hata yaptırıyor. Kendinizden emin çıktınız kamera karşısına konuştunuz da konuştunuz.
Yok küpeli, küpesiz. Yok mama üretiyoruz veriyoruz güzellemeleri. İnsanları aptal yerine koydunuz.
Küpeyi çıkartması çok mu zor?
Neymiş taktıkları küpelerin arkasında Bilecik Belediyesi yazıyormuş. Katledilen canlarımızda küpe dahi yokmuş. Hal böyle olunca bu canlarımız Bilecik Belediyesi’ nin barınağından olmuyormuş.
Şimdi ortaya çıkan sonuçta barınağa gelen canlara ya küpe takmıyorsunuz. Ya da küpeler çıkabiliyormuş.

Bir de şehrim adına utandığım bir konu var ki böyle acı bir süreçte ben dile getirmekten çekiniyorum. 14 can katledilmiş. Sn. Başkan Vekili çıkmış siyasi süreçten, siyasi sürecin yakınlığından bahsediyor. Siyasi sürecinize zarar gelmesin diye katliama kamuoyu göz mü yumsun!

Döneminizde belediyenin her birimi kontrolden çıktı.
Kontrol edemiyorsunuz.
Yönetemediniz.
Yönetemiyorsunuz.
Bir de üstüne katlediyorsunuz…

Şimdi hayvan hakları koruyucularının da gerçek yüzünü görmek için sabırsızlanıyoruz. Merakla bekliyoruz nasıl bir açıklama yapacaklar?
Veya açıklama yapacaklar mı?
Yoksa aman bu bizden diyerek susacaklar mı?
Gerçekten dertleri can dostlarımız mı, can dostlarımız üzerinden siyasi operasyon çekmek mi hep birlikte bekleyip göreceğiz!

Yazıklar Olsun!

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.