erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Bilecik Hürriyet Sağlık Sendikası İl Başkanı Özcan MUTLUER tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.

Yayınlanma Tarihi :
Bilecik Hürriyet Sağlık Sendikası İl Başkanı Özcan MUTLUER tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.

Bilecik Hürriyet Sağlık Sendikası İl Başkanı Özcan MUTLUER tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.

14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle açıklamalarda bulunan Hürriyet Sağlık Sen Bilecik İl temsilcisi Özcan MUTLUER 6 Şubat’ta meydana gelen depreme dikkat çekti. Sağlık çalışanları olarak bu yıl 14 Mart Tıp Bayramını buruk duygularla kutladıklarını ifade eden MUTLUER; “ Yakın hafızamızda canlı tuttuğumuz acıları silmek ya da unutmak mümkün değildir. Ülke olarak büyük bir felaket yaşadık. Maalesef 448 sağlık çalışanı arkadaşımızı depremde kaybettik. Allah tüm kayıplarımıza rahmet eylesin. Ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Acımız ne kadar büyük olsa da, Türk Milleti olarak büyük bir dayanışma içerisinde yaralarımızı saracağımıza olan inancımız tamdır. Bir daha böylesine acılar yaşamamak için Devletimizin tüm tedbirleri alacağı aşikârdır. 14 Mart 2023 en buruk duygularla kutladığımız Tıp Bayramı olarak tarih sayfalarındaki yerini almıştır” diye konuştu.

2022 yılında kurulan çiçeği burnunda bir sendika olduklarını, buna rağmen sağlık çalışanlarının büyük ilgisini gördüklerini belirten Bilecik Hürriyet Sağlık Sen Başkanı Özcan MUTLUER, “Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün çizdiği yol ve belirlediği ilkeler doğrultusunda sendikal faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Sağlık çalışanlarımızın göstermiş olduğu ilgi ve teveccüh bizleri memnun etmektedir. Hiçbir partinin arka bahçesi olmadık ve olmayacağız. Sendikamızın tek kuruluş gayesi, meslektaşlarımızın çalışma ve özlük haklarının iyileştirilmesi mücadelesini vermektir. Hürriyet çok kıymetlidir ve satın alınamaz. Bundan dolayı kendisini Hür hisseden tüm sağlık çalışanlarını ailemize katılmaya davet ediyorum” ifadesini kullandı.

Sağlık Bakanlığı’ndan talepleri olduğunun da altını çizen MUTLUER, “ 6 Şubat depreminde Bilecik’te görev yapan sağlık çalışanları bölgeye gidebilmek için gönüllülük esasları çerçevesinde adeta yarıştılar. Adıyaman ilinde Koordinatör Sağlık Müdürü olarak başarıyla görev yapan İl Sağlık Müdürümüz Sayın Ferhat DAMKACI başta olmak üzere bölgeye giden tüm çalışma arkadaşlarımıza özverili ve fedakarca çalışmaları nedeniyle teşekkür ediyorum. Deprem bölgesinde yaşayan sağlık çalışanlarına madden ve psikolojik yönden destek verilmelidir. Bu arkadaşlarımızın ihtiyaçlarına rahatça erişebilmelerini sağlamak adına taban ve teşvik ek ödemelerindeki katsayının yılsonuna kadar artırımlı ödenmesi gerekmektedir.  Psikolojik terapi desteği sağlanmalıdır. Bölgeye görevli olarak giden sağlık çalışanlarının özellikle barınma, giyinme (üniforma) ve beslenme konularında sorun yaşamamaları elzemdir. Bölgeye görevli giden sağlık çalışanı arkadaşlarımızın da taban ve teşvik ek ödemelerinde düzenleme yapılarak pozitif motivasyon sağlanmalıdır” dedi.

Ülkemizde yaşanan her felakette özellikle sağlık çalışanlarının ön saflarda mücadele verdiklerini ve bu noktada daha fazla değer görmeleri gerektiğinin altını çizen Hürriyet Sağlık Sen İl Başkanı Özcan MUTLUER, “Sel, deprem, salgın, orman yangınları gibi pek çok felakette sağlık çalışanları ön saflarda mücadeleye katıldılar. Özellikle pandemi zamanı sınırsız bir özveriyle çalışan meslektaşlarımız, 6 Şubat depreminde de canla başla varlıklarını ortaya koydular, koymaya devam ediyorlar. Sendika olarak, üyelerimizin destekleri ile hazırlanan yardım tırlarımız depremin ilk günlerinden itibaren bölgeye ulaştırıldı. Bölgede yaşayan sağlık çalışanlarının yaralarının sarılması noktasında kararlı çalışmalarda bulunan Genel Başkanımız Sayın Erdoğan ÇAKMAK ve yönetim kurulumuz Sağlık Bakanlığı nezdinde resmi başvurularda bulundular. Bakanlıktan da olumlu dönüşler alacağımıza inanıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, 6 Şubat depreminin yaralarını Devlet-Millet işbirliğinde hep birlikte saracağımızın bilinmesini diliyor, ‘Beni Türk hekimlerine emanet ediniz’ diyen önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği çerçevede tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını canı gönülden kutluyorum” ifadelerini kullandı.

ResimLink - Resim Yükle
ResimLink - Resim Yükle

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.