erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Belediye Başkanı Zekiye Tekin’in, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Yayınlanma Tarihi :
Belediye Başkanı Zekiye Tekin’in, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Belediye Başkanı Zekiye Tekin’in, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Bilecik’in  Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesajı yayımladı.

Başkan Tekin, yayımladığı mesajında; “Güçlü, güzel, şefkatli, sevgi dolu, merhametli, kelimelerin ifade edebileceğinden çok daha fazlası kıymetli kadınlarımız; bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Bugün, her birimizin kulaklarında kadın cinayetlerine kurban verdiğimiz kadınlarımızın ismi çınlıyor. Coşkuyla kutlamamız gereken bu günde içimiz buruk, gözlerimiz yaşlı. Bugün yüreklerimizde depremde hayatını kaybedenlerin  acısını kalbimizin en derinlerinde yaşıyoruz. Tarihimizde gerektiğinde eline silahı alıp düşmanın üzerine yürüyen, Kurtuluş Savaşında vatanımızın bağımsızlığı için erkeğiyle cepheden cepheye koşan, gerektiğinde sırtında bebeği, kucağında mermi ile cepheye koşan kahraman kadınlarımız gibi bugün de ailesine katkı sağlamak uğruna nasır tutmuş elleriyle, şehit evladını vatan toprağına uğurlarken döktüğü gözyaşlarıyla, umudun hiç eksik olmadığı bakışlarıyla, duanın ve iyi dileklerin çağlayan gibi aktığı sözleriyle milletimizin ruhu olmaya devam edeceğiz.” diye belirtti.

Başkan Tekin, ‘Eğer kadın mutluysa ülke de mutludur. Eğer kadın umut içindeyse, o ülke de umut içindedir’ diye belirterek, “Günümüzde kadınlarımızın ekonomik, sosyal ve siyasal alanda ki etkinlikleri her geçen gün artıyor.

Dünya kadınlar Gününü kutladığımız bu günde sevginin saygının en yücesini hak eden kadınlarımızın şiddet, ayrımcılık, dışlayıcılık gibi uygulamalardan uzak refah içinde mutlu bir toplumda yer bulmalarını temenni ediyorum. Ülkemizde birlik ruhunu mayalayan, milli manevi değerlerimizi yücelten ve ailemize güç katan bütün kadınlarımıza şükranlarımı sunuyor, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi.

ResimLink - Resim Yükle

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.