erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

BELEDİYE BAŞKANI TEKİN’İN MEVLİT KANDİLİ MESAJI

Yayınlanma Tarihi :
BELEDİYE BAŞKANI TEKİN’İN MEVLİT KANDİLİ MESAJI

BELEDİYE BAŞKANI TEKİN’İN MEVLİT KANDİLİ MESAJI

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı,

Tekin mesajında; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed(S.A.V)’in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlit Kandil’ini, bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak etmenin mutluluğuna erişmiş bulunmaktayız.
Hz. Peygamberimiz(S.A.V) bütün insanlık için bir yol gösterici, ilahi bir nur, sönmeyen bir kandildir. Onun doğumu insanlık tarihinin en önemli hadiselerinden biridir. Çünkü Yüce Allah onu bütün âlemlere rahmet olarak göndermiştir. İslam dini bir ahlak dini olarak insanlığı kurtuluşa ve hidayete davet etmektedir.
İslam dini ile âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin örnek hayatı ve davranışlarından dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan haklarına uymayı, zayıf ve muhtaçlara yardım etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, yararlı insan olmayı hayatımız boyunca kendimize prensip edinmeliyiz.
Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olan Mevlit kandilinin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini Yüce Mevla’dan niyaz eder, bütün İslam âleminin ve değerli hemşerilerimin Mevlit Kandil’ini tebrik eder; birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.