erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR 32,2511 % 0.14
EURO 35,0023 % 0.27
STERLIN 41,0886 % 0.43
FRANG 35,2346 % 0.08
ALTIN 2.418,47 % 0,36
BITCOIN 69.216,00 0.786

Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman’ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Yayınlanma Tarihi :
Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman’ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman’ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman’ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı. Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 108. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında Yaman, şunları kaydetti;

Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferinin 108. yıl dönümünde vatanı için canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Çanakkale, bin yıllık tarihimizin her anına damga vuran istiklal ve istikbalimiz konusundaki kararlılığımızın, çok büyük fedakarlıklarla bir kez daha teyit edildiği yerdir. Tarihte eşine çok az rastlanan bu büyük destan, namusu bildiği vatanının ve milletinin bekası için gözlerini kırpmadan canlarını vermeyi göze alan yüz binlerce kahramanın eseridir.

Milletimizin, en seçkin, en yetişmiş, en verimli nesillerini feda etme pahasına Çanakkale’de fitilini tutuşturduğu ateş, Kurtuluş Savaşını verecek gücü bulmamızı sağlamıştır. Türk’ün yenilmezliğini, Mehmetçiğin azim ve iradesini, aynı zamanda centilmenliğini tüm dünyaya göstermiş olması açısından da oldukça önemlidir Çanakkale Destanı. Bu destanın her satırında isimsiz kahramanlar ve insanlık onuru vardır.

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 108. Yıl dönümü nedeniyle, kutsal vatan topraklarını canları pahasına savunarak, bu büyük zaferi milletimize armağan eden, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm kahramanları rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

Mustafa Yaman

Bayırköy Belediye Başkanı

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.