erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

 Başkanı Yaman’dan Şahin’e Okkalı cevaplar

Yayınlanma Tarihi :
 Başkanı Yaman’dan Şahin’e Okkalı cevaplar

 Başkanı Yaman’dan Şahin’e Okkalı cevaplar

Semih bey yediğine içtiğine dikkat etmiyor sıkıntısı var

MG-0142-Kopyala

Bilecik’te çöp toplama ve taşıma işlemini gerçekleştiren şirketin, Bilecik Belediyesinin borçlarını ödememesini gerekçe göstererek çöp toplama işini durdurması üzerine Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, Bilecik Belediyeler Birliği ve Birlik Başkanı Mustafa Yaman’a yönelik ithamlarda bulunmuştu.

Başkan Şahin’in çöp toplama ve taşıma işini gerçekleştiren firmayı tanımadığını söylediğini ancak firma yetkilileriyle Başkan Şahin’in 3 kere özel görüştüğünü belirten Başkan Yaman, “Tanımıyorum dediğin adamla kurban kesmişsin, 3 defa makam odanda baş başa görüşmüssün, 15 defa senin iki numaralı adamın baş başa görüşmüş şimdi tanımıyorum diyorsun. Belgeler burada, meclis kararı burada yalan söylemekteki hedefin ne?” dedi.

Çöp toplama ve taşıma işi için firmayla iyi bir ücrete anlaşmaya varıldığı konusunda Başkan Şahin’in meclis toplantısında tüm belediye başkanları ve meclis üyelerinin önünde kendisine teşekkür ettiğini belirten Başkan Yaman, “Söz konusu katı atık bedelini vatandaşlardan alıyorsun. Sen vatandaştan bu parayı başka yerde kullanmak için değil senin çöpünü alıyorum diye aldığın para. Sen kapalı okullardan para aldın pandemi sürecinde. Neden birliğe veya firmaya parayı ödemiyorsun. Bütün belediyeler ödüyor bunu.” ifadelerini kullandı.

Açıklamasının devamında Başkan Şahin’i eleştiren Başkan Yaman, “4 tane büz döşemekle, Atatürk parkını 3 milyon 600 bine yaptım demekle bu işler olmaz.” diyerek şu ifadelere yer verdi:

“MECLİSE GETİRDİK”

Belediyeler Birliğinde tüm başkanlarımız, oy birliğiyle tüm belediye başkanlarımız çöp toplama, taşıma ve bertaraf bedelleriyle ilgili görüşmeler yapmamızla ilgili bana yetki verdiler. Biz de görüşmeler sonucunda Biosun firmasıyla yaptığımız görüşmeler sonucunda bertaraf bedelini 79 lira olarak, toplama taşıma bedelini ise ton başı 250 lira olarak anlaştık. Bunu da meclise getirdik.

“BAŞKAN ŞAHİN ÖZELLİKLE TEŞEKKÜR ETTİ”

Basın açıklaması yapan arkadaş (Başkan Şahin) o görüşmede anlaşılan ücrete evet demiş. Tüm belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimiz de kabul ettiler. Hatta Başkan Şahin’de söz alarak “Başkanım çok teşekkür ederiz 79 lira çok iyi bir rakam. Eski sendikacı olduğunuz belli oldu” diyerek özellikle söz olarak kendisi söylemişti. Çünkü ikisinin toplamı yaklaşık 329 lira gibi bir rakam ediyor. 508 liradan 329’a düşünce sağolsun belediye başkanı o dönem bizlere teşekkür etti.

“250 LİRAYA ÇEKİMSER OY KULLANDI”

O toplantıda meclisteki arkadaşlara bilgi verdik, 5 Nisandaki toplantıda da meclisimizin onayına sunduk. Orada  farklı bir şey oldu 79 liraya evet dedi Bilecik belediye başkanımız ama 250 liraya çekimser oy kullandı ve sebebiyle ilgili de birşey söylemedi. Bizde meclis kararımıza o şekilde yazdık.

“KENDİSİ DE EVET DEDİ”

Belediye Başkanımız Semih Şahin’in seviyesine inmeden konuşacağım, biz bunu yaparken valiliğin olurunu aldık,  ilgili kurumların olurunu aldık. Her şey yazılı, usule uygun birşey yok. Şimdi Semih bey Alt yükleniciden benim haberim yok, ben o adamları tanımıyorum diyor. Aralık ayı toplantısında Alt yüklenicinin yüklenici olarak devam etmesine Semih bey kendisi evet dedi.

“BU KADAR İŞÇİYE NASIL YALAN SÖYLEYECEKSİN?”

İşin garip tarafı ben çok üzülerek, kamuoyundan helallik isteyerek yani bu seviyelerde görüşmek bize yakışmayacak ama (Fotoğraf gösteriyor) fotoğrafta ben, Semih Şahin diğer tarafta referans firmasından bir arkadaş bunlarla ilgili çok fotoğraf var bizde. Kurban kestik beraber orada işçileri topladık. Hadi kendine yalan söylüyorsun bu kadar işçiye nasıl yalan söyleyeceksin? Bu fotoğraflardan hariç referans firmasındaki arkadaşları 3 defa kendisi özel görüştü.

“İNSANLARIN GÖZÜNE BAKA BAKA YALAN SÖYLEYEMEZSİN”

İstanbul’dan transfer ettiği, belediye başkan yardımcılarının önünde eğildiği Başkanla arasında nasıl bir ilişki olduğu bilinmeyen bir arkadaş var belediyede o arkadaş en az 15 defa da o görüştü firmayla. Bu kadar insanın önünde de kurban kesmişsin tanımıyorum diyorsun. Semih beye şunu söylemek istiyorum sen belediye başkanısın, sen insanların gözüne baka baka yalan söyleyemezsin.

S2630001-Kopyala
“15 DEFA DA İKİ NUMARALI ADAMIN GÖRÜŞMÜŞ”

Biz şundan şüphe duyuyoruz ya Semih bey yediğine içtiğine dikkat etmiyor sıkıntısı var. Bilecik sahipsiz değil, belgeler burada evet demişsin, teşekkür etmişsin, tanımıyorum dediğin adamla kurban kesmişsin, 3 defa makam odanda baş başa görüşmüşsün, 15 defa senin iki numaralı adamın baş başa görüşmüş şimdi tanımıyorum diyorsun. Belgeler burada, meclis kararı burada yalan söylemekteki hedefin ne?

“BİLECİK BELEDİYESİ’NİN ARTIŞ ORANI %286!”

Türkiye’de tüm belediyeler vatandaşlardan topladıkları bedellerin tamamını, belediyeler birliğine ödemek zorundalar. Ödemeleri lazım. Semih bey cevap versin, ne yaptığını bu paraları. Arkadaşlarımız hesaplamışlar, 2019 yılından bu yana Belediyeler birliği olarak bizim artış oranımız %58,93, Bilecik Belediyesinin yaptığı artış oranı %286,36. nerede bu para? madem biz zam yapmışız, senin de aynı oranda yapman lazım. Biraz insaf. Alıyorsan bu parayı, getireceksin teslim edeceksin. Sen vatandaştan bu parayı başka yerde kullanmak için değil senin çöpünü alıyorum diye aldığın para. Sen kapalı okullardan para aldın pandemi sürecinde. Neden birliğe veya firmaya parayı ödemiyorsun. Herkes ödüyor bunu.

“ADAM GİBİ ADAMLAR YÖNETİYOR!” Tutmuş Ben Bilecik’in parasını, pulunu, hakkını kimseye yedirmem diyor, adam gibi iş yapın diyor. Bilmiyor ki adam gibi adamlar yönetiyor şuan Belediyeler birliğini. Bu arkadaş belediye başkanlığını yapamıyor yada  yaptırmıyorlar. O ikinci adam mı yönetiyor, başkaları mı yönetiyor bilmiyoruz. 2 buçuk sene önce geldiğinde şunu yapacağız bunu yapacağız diye geldi Bilecik’e daha konulara hakim değil. Birliğin amacını bilmeyen arkadaş bununla ilgili yorum yapıyor.

mustafa-yaman-haber228-4
“GÜNAYDIN SEMİH BEY!”

Ben Yenipazarla aynı parayı vermek zorunda değilim, Bilecik’in hakkını yedirmem diyor. Günaydın Semih bey! Biz bu fiyatları daha önce belirledik hatta bana teşekkür ettiydin ya sen? Biz Bilecik halkının hakkını falan yedirmedik. Yenipazar, Dodurga, İnhisar ve köylerdeki fiyat eski fiyat. Yani bizim anlaştığımız fiyatla aynı değişiklik yok.  Bilecik halkının kaybı diye bir şey yok. Biz bu işi daha dün öğrenmedik, bu konularla ilgili biraz dikkatli ol ya! senin belediye çalışanın özellikle çevreyle ilgilenen Kenan bey, memnunuz demiş. Şimdi neden memnun değilsin, temizlik işleri müdürün memnun, diğer belediyeler memnun, sıkıntı ne?

“ASIL DALAVERECİ SENSİN KARDEŞİM!”

Sıkıntı şu; bu arkadaşlar dalavere diyor. Asıl dalavereci sensin kardeşim! Bankalarda param var diyorsun, e neden ödemiyorsun. O paranın nereden geldiğini biliyoruz, aldığın borçları da biliyoruz. 2019’da 7 milyon lira, 2020’de 10 milyon borçlanma yetkisi istemişsin bir de çarşı merkezinde yapılan iş merkezinden 16 milyon para almışsın. Kendi mi biriktirdi bu parayı. Şişli’den gelirken mi getirdi bu parayı? Ne yaptın, yaptığı işler belli. 4 tane büz döşemekle, Atatürk parkını 3 milyon 600 bine yaptım demekle bu işler olmaz.  Başka ne yaptın?

“UÇAN KUŞA BORCU VAR!”

Beni ikinci yılımda görün dedi, Şişli’de hiç bir şey  göstermemişler bu arkadaşa. İnsan biraz belediyecilik öğrenir, biraz bu işte nezaket hadi bilmiyorsun insan üslubuna dikkat etmez mi? Arasın bizi, başkanım desin ne yapabiliriz diye. Bugün itibariyle Bilecik Belediyesinin Biosun katı atık tesisine eski borçları 373 bin 730 lira. Borcum yok diyor, sütten çıkmış ak kaşık, bunlar ne o zaman? yine referans firması toplama işini yapan firmaya 653 bin 295 lira borcu var. Artı belediyeler birliğine de borcu var bunun. Uçan kuşa borcu var. Ne yaptın paraları faize mi yatırdın?

“PAŞA PAŞA GETİRİP ÖDEYECEKSİN”

Vatandaştan alıyorsun Semih Şahin, paşa paşa getirip bunları ödeyeceksin bunun başka yolu yok. Benim vatandaşım, Bilecik halkı sana bu parayı ödüyor. Diğer belediyelerde yok siyaset yapıyor diyor. Belediyelerden 900 bin lira alacağı var referans firmasının toplam, 654 bin lirası Bilecik Belediyesinin geriye kalanı ise 10 belediyenin. Kim siyaset yapıyor arkadaşlar? Birde tanımıyorum diyor 5 aydır bu firmaya para ödüyordun hani bilmediğin adamlara para ödemiyordun bu zamana kadar neden ödedin? Son iki ayda ne oldu, ne değişti?

“BİZ BUNUN EĞİTİMİNİ SANA VERİRİZ”

Çevre müdürün beyan etmiş, memnunsunuz da? Her şeyden memnunsan, vatandaştan parayı alıyorsan gelip ödeyeceksin. Bu memleket değneksiz değil. Belki şişlide sana bunu öğretmemiş olabilirler biz bunun eğitimini veririz sana.

“UTAN BE KARDEŞİM!”

Bunları üzülerek söylüyorum. Bilecik Belediye Başkanımızın dolu dolu işlerle anılmasını istiyoruz. Gelmiş bizle ilgili yorum yapıyor. 750 kişinin oyuyla seçilmiş diye. Utan be kardeşim bir de sosyal demokratlıktan bahsedersin sen. O  750 dediğin oy kutsal oydur burada. Ya hiç mi kafan çalışmıyor senin geldiğin İstanbul’un nüfusu 16 milyon en az. Türkiye Belediyeler birliği kim Gaziantep belediye başkanı. Bu demokrasidir, senin en çok savunman gereken yerde sen hakaret etmeye çalışıyorsun. Ha sana edebiyatı da öğreteceğiz gitmeden bunların hepsini öğreteceğiz.

“ÇIKMIŞ BENİM İL BAŞKANIMA DİL UZATIYOR”

Birde il başkanımızla ilgili il başkanları siyasi arenada konuşurlar. ama sen konuşamazsın kardeşim, sen hizmet edeceksin. Çıkmış benim il başkanıma dil uzatıyor, hiç kusura bakmasın burası Şişli değil burası Bilecik. öyle boş keseden atmak yok.

“İNSAN UTANIR BUNLARI SÖYLERKEN”

Eski dönemden kalan 16 milyon lirayı sana teslim etmişler, sen ne yaptın? Kavgalardan başka hangi işle uğraştın Bilecik’te. Ayıp değil mi? sen seçilmiş adamsın, sen oranın babalığını yapacaksın ama bırak babalığı yaramaz çocuk oldun. Seninle mi uğraşacağız işimiz gücümüz var. Bütün belediyeleri satın alırım diyor. Geldiğinde bu adamı biz toki tarafında bir villada belediyenin parasıyla kirada diye. Sen iki yılda bu kadar parayı nereden buldun 9 tane belediyeyi satın alacak? Ne kadar edepsizlik, acizlik. İnsan bir utanır bunları söylerken. dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.