erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Akademisyenler Küçükelmalı Tabiat Parkına hayran kaldılar

Yayınlanma Tarihi :
Akademisyenler Küçükelmalı Tabiat Parkına hayran kaldılar

Akademisyenler Küçükelmalı Tabiat Parkına hayran kaldılar

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde düzenlenen 34. (TARMEK) Ulusal Tarımsal Mekanizasyon ve Enerji Kongresine  katılan 100 akademisyen kongre sonrası Pazaryeri ilçesi ve Küçükelmalı Tabiat parkını gezdiler.

 İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü turizm rehberi Ömer Özdemir rehberliğinde Pazaryeri ilçesine gelen konukları Belediye Başkanı Zekiye Tekin karşıladı.

Başkan Tekin, gelen akademisyenlere ilçe hakkında bilgiler verdikten sonra birlikte Küçükelmalı Tabiat parkına geçtiler. Gördükleri manzaradan etkilenen konuklar yapılan çalışmalar ve misafirperlikten dolayı Başkan Tekin’e teşekkür ettiler. Grup Kınık köyünde 3,30 metre dünyanın 2.büyük yekpare küp hakkında bilgilendirildi. Grup daha sonra Söğüt ve Bilecik Şeyh Edebali türbesi ziyareti için ilçeden ayrıldılar.

Ziyaret hakkında basın mensuplarına açıklama yapan, BŞEÜ Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bahadır Sayıncı, yaptığı açıklamada, 7-9 Eylül’de BŞEÜ’de 34. Ulusal Tarımsal Mekanizasyon ve Enerji Kongresi’ni gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Kongreye Türkiye’nin birçok ilinde akademik çalışmalar yapan kamu kurumları ve üniversitelerden, imalat sektöründen akademisyenlerin, paydaşların katıldığını belirten Sayıncı, “Tarım makineleri ve çalışmalar gündeme getirilerek tartışmalar yapıldı. Toplantı sonrası Bilecik’in tanıtımı amacıyla tüm hocalarımız ile kültür gezisi gerçekleştirildi. Osmaneli ilçesinin ardından Pazaryeri ilçesine geldik. Belediye Başkanı Zekiye Hanım bizi çok güzel karşıladı. Küçükelmalı Tabiat Parkı’na hayran kaldık. Çok güzel olmuş, emeği geçenleri tebrik ediyoruz.” diye konuştu.

IMG-5419
IMG-5439
IMG-5446
IMG-5449
IMG-5458
IMG-5478
IMG-5481
IMG-5486
IMG-5490

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.