erkanlı inşaat
bilecik vinç
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI BELLİ OLDU

Yayınlanma Tarihi :
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI BELLİ OLDU

BİLECİK AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI BELLİ OLDU

14 Mayıs günü gerçekleşecek olan TBMM seçimlerinde AK Parti’den beklenildiği gibi 1. sırada Halil Eldemir aday olurken 2. sırada Hüsnü Ersoy yer aldı.

Milletvekili aday listelerinin Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim edilmesi ile birlikte 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinde AK Parti’nin Bilecik Milletvekili 1 ve 2. sıra adayları belirlenmiş oldu.

AK Parti Bilecik Milletvekili 1 ve 2’nci sıra Milletvekili Adayları:

AK Parti Bilecik 1’nci Sıra Milletvekili Adayı Halil Eldemir 

MG-9581

AK Parti Bilecik 2’nci Sıra Milletvekili Adayı Hüsnü Ersoy

IMG-9591

AK Parti 27.Dönem Bilecik Milletvekili Selim Yağcı liste dışında kaldı

AK Parti 27. Dönem Bilecik Milletvekili Selim Yağcı’nın liste dışında kaldı.

Selim Yağcı, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında, ”14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Milletvekili seçimlerinde AK Partimizin Milletvekili Adayları olarak; Halil Eldemir ve Hüsnü Ersoy beyler gösterilmiştir. Öncelikle milletvekili adaylığı adaylarımıza, AK Partimize, şehrimize, milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Allah muvaffak eylesin. 2004 yılından bugüne 3 dönem Bilecik Belediye Başkanı ve 5 yıldır Bilecik milletvekili olarak toplam 20 yıldır onurla gururla AK Partimize, şehrimize, milletimize ve devletimize hizmet etmek nasip oldu. Bizleri bu zamana kadar bu görevlere layık gören, destekleyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere partimizin yetkili organlarına ve kendilerine hizmet etmekle onur duyduğum Bilecikli hemşerilerime çok teşekkür ediyorum. Dün olduğu gibi bugün ve yarında devletimin, milletimin, şehrimin ve AK Partimin ilk günkü heyecanımla hizmetinde olacağımı ifade etmek istiyorum. Seçim sürecinin de milletimize ve devletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” ifadelerinde bulundu.

AK Parti’de 285 milletvekilinden 196’sı liste dışı kaldı.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ise, Eskişehir’den 1. sıra milletvekili adayı oldu

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.