erkanlı inşaat
reklam
Pazaryeri Haber |Pazaryeri11.com
kasap

MAYIS AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

MAYIS AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Bu haber 08 Mayıs 2018 - 11:53 'de eklendi ve 349 kez görüntülendi.

             Bozüyük Belediye Meclisi Mayıs ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkan Vekili M.Doğan Tunç başkanlığında yapıldı. 6 gündem maddesiyle gerçekleşen toplantıda CHP meclis grubunca gündeme ilave olarak ek önerge verildi.

            İlk gündem maddesinde belediyenin 2017 yılına ait bütçe gelir ve gider kesin hesabı ile belediye taşınır mal hesabına ilişkin çalışmalar 5393 sayılı Belediye Kanununun 64.maddesi ile Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinin 40.maddesi gereğince encümence görüşülmüş olup 5393 Sayılı Belediye Kanununun 18. maddesinin b bendine istinaden görüşülmesi konusu yer aldı. Yapılan görüşmeler sonrasında oybirliği ile plan ve bütçe komisyonuna sevk edilen gündem maddesinin Cuma günü Saat 14.30’da 2. Bileşimde görüşülmesine karar verildi.

            3194 sayılı İmar Kanunun 8.maddesi (b) fıkrasına, 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. maddesi (c) fıkrasına ve Emine Aksulu, Mustafa Mutaf, Ahmet Mutaf, Mehmet Mutaf ve Melahat Siyfilli’nin dilekçelerine istinaden; Yeni Mahallede Zülfü Ağa Sokak ile Çerençeli Sokak arasında bulunan 286 ada 9-10 ve 18 nolu parselde kayıtlı taşınmazlar üzerinden geçen 7 metre genişliğindeki yolun kapatılması için imar planı değişikliği talebinin görüşülerek oy birliği ile imar komisyonuna sevk edildi.

            3194 sayılı İmar Kanunun 8.maddesi (b) fıkrasına, 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. maddesi (c) fıkrasına istinaden; Çarşı Mahalle, 325 ada da imar planı değişikliği talebi görüşülerek oy birliği ile imar komisyonuna sevk edildi.

            5393 Sayılı Belediye Kanununun, Belediye Başkanının Görev ve Yetkileri Başlıklı 38. maddesinin (l) fıkrasına istinaden ilgili parselinde şartsız gayrimenkul bağış yapan vatandaşlardan; 2464 Sayılı Belediye Gelirler Kanununun 84. maddesine istinaden ilgili parsel için alınan ifraz, tevhit harçlarının alınmaması talebi görüşülerek oy birliği ile plan ve bütçe komisyonuna sevk edildi.

            Bozüyük Belediyesi Encümenince 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 39. ve 40. maddesi gereğince yıkılan metruk binaların arsalarının yeni yapılaşma yapılıncaya kadar ilçenin otopark ihtiyacını gidermek amacı ile otopark olarak kullanılması talebi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

            3194 sayılı İmar Kanunun 8.maddesi (b) fıkrasına, 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. maddesi (c) fıkrasına ve Burak Aydın’ın dilekçesine istinaden; Bozüyük İlave Revizyon İmar Planı, Plan Hükümlerinin A Genel Hükümler başlıklı 33. maddesinin;  “Ticaret ve zemin ticaret yapı adalarında asma kat yapılması durumunda, asma katlı zemin kat yüksekliği maksimum 5.50 m. yapılabilir” ifadesinin yeniden değerlendirilmesi talebi görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonrasında yapılan oylamayla gündem maddesi Derya Ahmet Baltacı’nın çekimser oyuna karşılık diğer meclis üyelerinin oy çokluğu ile imar komisyonuna sevk edildi.

Son olarak CHP grubu tarafından verilen önergenin görüşülmesi yapılarak bu konuda gerekli bilgilendirmeler yapıldı.

Etiketler :
kasap
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER