erkanlı inşaat
reklam
Pazaryeri Haber |Pazaryeri11.com
kasap

BOZÜYÜK’TE BİRLİK MUTABAKATINA CHP’DEN CEVAP GELMEDİ

BOZÜYÜK’TE BİRLİK MUTABAKATINA CHP’DEN CEVAP GELMEDİ
Bu haber 27 Ekim 2019 - 0:01 'de eklendi ve 162 kez görüntülendi.

BOZÜYÜK’TE BİRLİK  MUTABAKATINA CHP’DEN CEVAP GELMEDİ

Bozüyük’te “Barış Pınarı Harekatı’na” destek olmak amacıyla AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından tüm partilere birlik mutabakatı için 11 gün önce özellikle telefonla aranarak çağrı yapıldığı ve bu güne kadar sadece CHP den hiç bir ses gelmediğini açıklayan Ak Parti Bozüyük ilçe Başkanı Hüsnü Ersoy, yazılı bir açıklama yaptı.

Ersoy açıklamasında Bozüyük halkına şöyle seslendi;

SEVGİLİ HEMŞEHRİLERİMİZ,DEĞERLİ BOZÜYÜKLÜLER,
AKPARTİ olarak daima milletin ve devletinin yanında konumlanan, millete ve devlete hizmetkar olma misyonunu benimsemiş, güçlünün haklı olduğu değil haklının güçlü olduğu anlayışına sahip, Aziz Milletimiz için birçok hizmette bulunma şerefine ulaşmış ve bu ülke için, millet için kim olursa olsun doğru ve güzel eserler ortaya koymuş herkesin destekçisi olma gayreti içindeyiz.
Çok kıymetli Bozüyüklüler;
Hepimizin bildiği üzere en uzun kara sınırımız olan Suriye’de 2011 yılından bugüne, Suriye’nin mazlum Halklarını ve bizleri mağdur eden, üzen bir iç karışıklık var. Uluslararası bir mesele haline gelen, en çok da Türkiye Cumhuriyeti’ni etkileyen bu hadise, Devletimizin her gün farklı önlemler almasını gerektiren, bazen Fırat Kalkanı ve Afrin Operasyonu gibi fiili müdahalelerde bulunma zaruriyetini doğuran ,Türk Devleti’nin bekasını tehdit eden bir duruma evirilmiştir.
Bölgede Suriye Devlet otoritesinin olmayışı, pkk- pyd terör örgütünü sınır bölgemizde sözde bir terör devleti kurmak konusunda cesaretlendirmiştir. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN liderliğinde Devletimiz her platformda bu durumu dile getirmiş ve buna Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak izin vermeyeceklerini beyan etmişlerdir. Bu kararlı duruşun en büyük destekçisi de tabi ki AZİZ MİLLETİMİZ ve sağduyulu diğer ülkelerin kamuoyları olmuştur.
Bu kararlılık ve zaruretle pkk- pyd terör örgütünün hamisi ABD’nin tüm itirazlarına rağmen, Türk Ordusu 7 EKİM 2019 tarihinde,bölgeye huzur getirecek, Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelmiş terör tehdidini ortadan kaldıracak, ülkemizde bulunan Suriyeli kardeşlerimizin ülkelerine dönmesi için gerekli güvenli bölgeyi tesis edecek BARIŞPINARI HAREKATINI başlatmıştır.
Türk Milleti’nin büyük desteğiyle başlayan ve icra edilen BARIŞPINARI HAREKATI çok kısa sürede Türk Ordusu ve Türkiye’nin destekleriyle sahada bulunan Suriye Milli Ordusunun adeta destan yazdığı bir operasyon haline gelmiştir. Bu harekat esnasında gayri millî bazı unsurların cılız karşı duruşlarına rağmen Türk Milleti’nin kararlı duruşu kısa sürede harekatta lehimize sonuçlar almamızı sağlamıştır. Barış pınarı Harekatında ,Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ’in 7 şehidi bulunmaktadır. 95 Mehmetçiğimiz yaralanmıştır. Suriye Millî Ordusu’nun 96 şehidi, 374 yaralısı bulunmaktadır. Ayrıca pkk- pyd nin terör saldırıları sonucu bölgede yaşayan 20 sivil şehidimiz,187 sivil yaralımız bulunmaktadır. Cenab-ı Hak tüm şehitlerimizin şehadetini kabul eylesin, gazilerimize de acil şifalar versin.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN liderliğinde teröre karşı yapılan bu müdahale kısa sürede, diplomasi zaferiyle de taçlandırılmıştır.
Barış pınarı Harekatının icrası sırasında bildiğiniz gibi ilçemize de şehit ateşi düşmüş, P.Uzm. Çvş. Abdülhamid BİLGEN kardeşimiz,pkk-pyd nin kalleş bir saldırısı sonucu şehid olmuştur. Allah yakınlarına sabırlar versin ilçemizin ve ülkemizin başı sağ olsun.

Bu kritik süreçleri yaşadığımız, Ulusal güvenliğimiz için Türk Ordusunun seferde olduğu bir dönemde, bizler de tüm siyasi Saiklerden uzak, yerelde de YEK VÜCUT olduğumuzu göstermek adına, DEMOKRASİNİN YERELDE EN GÜZEL ŞEKİLDE TECELLİ ETTİĞİ BELEDİYE MECLİSİNİ,BARIŞPINARI harekatına ortak bir deklarasyonla desteğimizi göstermek adına OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI yapmaya davet ettik.

Bu davet şahsım tarafından, Bozüyük Belediye Meclisinde grubu bulunan tüm siyasi parti ilçe başkanlarına 15.10.2019 tarihinde yapıldı. Bu çağrı herhangi bir siyasi nitelik kazanmaması için basın veya sosyal medya üzerinden özellikle yapılmadı.Siyasi partilerin ilçe başkanları bizzat aranarak böyle bir birliktelik örneğini kamuoyumuzda sergileme talebimiz iletildi.Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, İyi Parti ilçe başkanlarını bizzat arayarak tek gündem maddeli, Barış pınarı Harekatını Destekleyici bir deklarasyonla Bozüyük Belediye Başkanının Belediye Meclisimizi Olağanüstü toplamasını teklif ettim. Çağrımıza Milli bir duruşla destek veren Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Sn. Hakan ŞANKAYA ve İYİ Parti İlçe Başkanı Sn. Yusuf ÇIRAK’A buradan teşekkür etmek istiyorum.
Belediye meclislerini OLAĞANÜSTÜ toplama yetkisi bildiğiniz üzere sadece Belediye Başkanlarının yetkisinde olan bir durumdur.Chp İlçe Başkanı Sn. İhsan ESEL bu talebi derhal Belediye Başkanı Sn. Mehmet Talat BAKKALCIOĞLU’na ileteceğini ve dönüş yapacağını bildirmiş aradan geçen 11 güne rağmen böyle bir MİLLİ MESELE ile ilgili bir toplantı yapılamamıştır. Bu durum bizleri üzmüş, ortak paydanın VATAN olduğu dönemlerde kendiliğinden oluşan toplumsal mutabakata belediye meclisi olarak katkı verememiş olmak derinden yaralamıştır.
Bu yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, hiçbir siyasi çıkar gözetmeksizin, AZİZ MİLLETİMİZİN yararına gördüğümüz tüm çalışmaları,bizler AKPARTİ İLÇE TEŞKİLATI olarak destekledik, desteklemeye devam edeceğiz.
Siyasette pozisyonumuz TÜRK MİLLETİNİN HADİMİ OLMAKTIR.
LİDERİMİZ CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN bu ülkeye ve millete sevdası, bizlere en büyük motivasyonu sağlamakta, onun bu cesur ve fedakar duruşu AZİZ TÜRK MİLLETİNE her zaman hakkettiği özgüveni vermektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle tarihi boyunca özgürlüğü için, adalet için her türlü bedeli ödemekten çekinmeyen AZİZ MİLLETİMİZİ selamlıyor, bu uğurda can veren tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum.
Kamuoyuna SAYGIYLA DUYURULUR…

Hüsnü Ersoy

AK Parti Bozüyük İlçe Başkanı

kasap
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER