kasap
26 Temmuz 2019 - 18:45 'de eklendi ve 285 kez görüntülendi.
resim

BÖZÜYÜK AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ERSOY’DAN SERT ELEŞTİRİ

Çok Kıymetli Bozüyüklü Hemşehrilerimiz,

Bildiğiniz üzere 31 Mart yerel seçimlerinde Bozüyük Belediyesi ‘nin yönetim yetkisi Milletimizin takdiriyle, Cumhuriyet Halk Partisi’ne verilmiştir. Aziz Milletimizin bu tercihini saygıyla karşılıyoruz. Halkımızın bu tercihi, Millete Hizmet Siyaseti iddiasında olan bizler için daha çok çalışıp Bozüyük’e hizmet etme fırsatını tekrar kazanmak için bir motivasyon olmuştur.

Ancak Bozüyük Belediyesi’ni yönetme ve halkına hizmet etme yetkisiyle donatılan yeni anlayış, maalesef ki göreve geldiğinden beri sürekli yakınan, hizmet ve proje üretemeyen bir tutum içerisindedir.

“Vizyon yoksulluklarını örtbas etmeye çalışıyorlar”

İnsanımızın sosyal ve kültürel hayatının zenginleştirilmesi ve belediye çalışmaları anlamında hemşerilerimizin desteğiyle ilçemizde iyi niyetlerle birçok projeye imza atmış bir önceki AK Parti Belediyeliğini anlayamayan yeni yönetim, sürekli olarak olayları çarpıtan bir anlayışla, ’’ Vizyon Yoksulluklarını’’ örtbas etmeye çalışmaktadır.

120 gündür belediyeyi yöneten bu anlayış, hizmetlerin en iyisine layık Bozüyük’lü hemşerilerimiz arasında maalesef bir heyecan oluşturamamıştır. Türkiye’de bütçe-gelir-borç oranı en sağlıklı olan belediyelerden birini devir aldığı halde bundan bile şikâyet etmiştir.

“NAMUS SÖZÜNÜN gereğini yapmaya davet ediyoruz”

Bozüyük Belediyesinde en az 100 personel fazla diye beyanda bulundukları halde, aksayan belediye hizmetleri için ’’ personelimiz yeterli değil ‘’gibi ironik bir açıklama yapmışlardır. Görev yerleri farklı birçok ‘’Emekçi Kardeşlerimizi’’ muvaffakatları alınmadan, başka görev yerlerinde görevlendirmişler, bu durumu neredeyse bir baskı unsuru haline getirmişlerdir. Bizler Bozüyük Belediye yetkililerini, CHP Genel Başkanı’nın ‘’Hiçbir insanın siyasi görüşünden dolayı işten çıkarılmayacağı, kazandıkları belediyelerde baskı, sendika değişimlerinin olmayacağı ve belediye emekçilerinin ücretlerinde artışlar yapılacağı’’ yönündeki  ‘’NAMUS SÖZÜNÜN’’  gereğini yapmaya davet ediyoruz.

“Teşkilat olarak mağdur edilen emekçi kardeşlerimizin yanındayız”

Buradan şunu belirtmek isterim ki AK Parti Teşkilatları olarak belediye yönetimince mağdur edilen ve iş akdi feshedilen tüm emekçi kardeşlerimizin yanındayız. Sırf siyasi düşüncelerinden kaynaklı kaldıkları baskıları şiddetle reddediyoruz.

Bozüyük Belediye Başkanı Sn. Mehmet Talat Bakkalcıoğlu yaptığı bir basın açıklamasında önceki dönem belediye yönetiminin 250 yataklı, Bozüyük’ümüze doğrudan yapılan en büyük devlet yatırımı olma özelliğini taşıyan Bozüyük Devlet Hastanesinin kamulaştırmasının, Bozüyük Belediyesince yapılamasının doğru olmadığı yönünde bir söylemde bulunmuştur. Ben buradan kendisine şunu sormak isterim. Her platformda söylediğiniz gibi, ‘’Belediyeler kar amacı güden kuruluşlar değildir ‘’ 150 milyon TL’lik, üstelik halkımızın sağlığı için hizmet verecek bu elzem hastane yatırımı için siz 2 Milyon TL’lik kamulaştırma bedelini hastanenin bir an önce başlaması için, Bozüyük için karşılamaz mıydınız?

“Devlet Kurumu ciddiyetine yakışmayacak davranışlar sergileniyor”

Bozüyük Belediyesi yetkililerinin işbaşına geldikleri günlerin akabinde, Hal Camii inşaatının duvarına bir Devlet Kurumunun ciddiyetine yakışmayacak şekilde pankart astıklarını gördük. 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmesi Kapsamında sözleşme imzalayarak kamuya iş yapan yüklenicilerin, ekonomik şartlardaki değişimlerden dolayı mağduriyetlerinin giderilmesi amaçlı çıkarılan Tasfiye Yasası uyarınca camiyi yapan yüklenici, maliyet artışlarından dolayı kanuni hakkı olan başvuruyu yapmış ve işi durdurmuştur. Devletin Kurumlarının incelemesi sonucu bu başvuru ya yerinde görülüp iş tasfiye olup tekrar ihale edilecek ya da mevcut yüklenicinin işine devam etmesi sağlanacaktır. Konu bu kadar açıkken kamuoyunu bilgilendirme adı altında ve bir Devlet Kurumunun ciddiyetine yakışmayacak pankartları asarak amacınıza ulaşamazsınız.

Ayrıca Milletimiz biliyor ki AK Parti Hükümetleri, başladığı her projeyi en kısa sürede bitirip Türk Milleti’nin istifadesine sunan, bunun için en hızlı takvimi gerçekleştiren bir misyona sahiptir. Hiç şüphesiz en kısa zamanda bu projeyle ilgili çalışmalar tekrar başlayacaktır ve Bozüyüklü Hemşerilerimizin hizmetine sunulacaktır.

“Taahhüt ettiğiniz projelerinizi hayata geçirmenizi bekliyoruz”

Bozüyük Belediye Başkanı Sn.Mehmet Talat Bakkalcıoğluna buradan çağrımızdır; İlçemizin öncelikli ihtiyaçlarına göre derhal somut projeler üretin ve bunu bir takvimle paylaşın. Seçimlerden önce taahhüt ettiğiniz BEDAVA SU, AK PARTİ döneminde yapılan mahalle konaklarında gerçekleştirmeyi vadettiğiniz ÇOCUK KREŞLERİ ve ANAOKULLARI, dar gelirli vatandaşlarımıza CANSUYU AİLE SİGORTASI, AMATÖR SPOR KLÜPLERİMİZE HER BRANŞTA DESTEK(!) (BAYAN VOLEYBOL TAKIMI ŞAMPİYON OLMUŞ BOZÜYÜK BELEDİYESİ İDMANYURDUSPOR Kulübü’nü desteklediğiniz gibi!) biran evvel hayata geçirilebilecek vaatlerinizi de tüm Bozüyüklü Hemşerilerimizle birlikte bekliyoruz.

“7/24 Halkımızın emrindeyiz”

AK Parti Bozüyük İlçe Yönetimi,

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.