erkanlı inşaat
reklam
Pazaryeri Haber |Pazaryeri11.com
kasap

BİLECİK’TE BİR İLK YAŞANACAK

BİLECİK’TE BİR İLK YAŞANACAK
Bu haber 22 Mart 2019 - 1:15 'de eklendi ve 262 kez görüntülendi.

BİLECİK’TE BİR İLK YAŞANACAK

BİLECİKLİ YAZAR, ŞAİR, YAZILI ve GÖRSEL

BASIN PAZARYERİ’NDE BULUŞUYOR

Pazaryeri Halk Eğitimi Merkezi (PAZHEM) tarafından, 19 Nisan 2019 cuma günü Pazaryeri’nde; “Bilecikli Yazarlar, Şairler, Gazeteciler, Radyo ve Televizyoncular Etkinliği” düzenlenecek.
Etkinliğin organizasyonunu yapan Pazaryeri Halk Eğitimi Merkezi müdürü Sedat Büyük; “Türkiye’nin farklı yerlerinde yaşayan ve Bilecikli olan yaklaşık 65 yazar ve şair tespit ettiğini, bunların dışında ise tespit edilen dergi sahibi ve yazarlarının, yerel basın mensuplarının, ulusal ajansların yerel muhabirlerinin, yerel radyo ve televizyoncularının, yerel gazetelerin eski sahiplerinin de etkinliğe katılabileceklerini” söyleyerek; İstanbul’dan misafir olarak yazar, dergi sahibi, yerel gazeteci, radyo ve televizyoncuların da davet edileceğini belirtti.
Merkez müdürü Sedat Büyük etkinliğin amacıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bilecik’in tanıtımına katkıda bulunan, Bilecikli olup Bilecik’te ve Bilecik dışında yaşayan, Bilecikli olmayıp Bilecik’te yaşayan yazar, şair, ozan ve karikatüristlerini; yerel gazete veya dergi sahibi ve yazarlarını, muhabirlerini; radyo / tv sahibi, yapımcı ve muhabirlerini; tiyatro, film ve senaryo yazarları ile yapımcılarını birbirleriyle buluşturup, tanıştırmak ve kaynaştırarak Bilecik’in değerlerini ortaya çıkarmak. Yayımladıkları kitapları, dergileri, gazeteleri ve eserlerini Bileciklilere ve Türkiye’ye tanıtmak. Genç nesilleri araştırmaya, okumaya, bilime, müziğe, sanata ve spora katkı yapmaya; anı – şiir – öykü – makale – roman yazmaya, karikatür çizmeye; şairliğe, yazarlığa ve gazeteciliğe teşvik etmek için bu etkinliği düzenliyoruz”.
Etkinliğe;
1-Bilecikli olup il içinde ve il dışında yaşayan, kitap ve dergi yazıp, kendi adı ile yayımlanan yazar ve şair, karikatürist, yapımcı, tiyatro – film – senaryo yazarları, matbaada basılan yerel gazete sahipleri.
2-Bilecikli olmayıp, Bilecik’te yaşayan, kitap ve dergi yazıp, kendi adı ile yayımlanan yazar ve şairler.
3-Matbaada basılıp, şu anda Bilecik’te yayımlanmakta olan yerel gazetelerin sahipleri, muhabirleri ve köşe yazarları.

4-Bilecik Valiliği ve ilçe kaymakamlıklarının basın bölümlerinde çalışan müdür ve muhabirleri.
5-Bilecik ve ilçelerinde bulunan ulusal ajansların yetkilisi ve muhabirleri.
6-Bilecik ve ilçelerinde yayın yapan radyo / tv sahibi, yapımcı ve muhabirleri.
7-Bilecik dışından davet edilecek misafir yazar, gazeteci, radyo / tv’ciler.
8-Bilecik’te eski yıllarda gazete yayımlamış olan gazete sahipleri katılabileceklerdir.
Etkinliğe katılacak tüm davetli ve katılımcılar, kendi imkanlarıyla gönüllü olarak bu etkinliğe katılmış olacaklardır.
Yukarıdaki maddelere uygun olanların, Türkiye’nin neresinde olursa olsun PAZHEM’e müracaat etmeleri beklenmektedir.
Etkinlik İçin Yapılacak Faaliyetler
1- Etkinliğe bizzat katılacak yazar, şair ve yapımcılar kendi isimlerini; Bilecik’teki ulusal ajans yetkilisi ve muhabirleri, yerel gazete sahipleri, köşe yazarları ve muhabirleri, Bilecik’te yerel yayın yapan radyo / televizyon sahiplerinin, muhabirlerinin isimleri ve görevleri, kurumları tarafından; 05 Nisan 2019 tarihine kadar liste halinde yazılı olarak PAZHEM’e bildirilmesi gerekmektedir. İsimleri bildirilecek olan kişilerin adına düzenlenecek “Teşekkür Belgeleri”, etkinlik gününde bizzat kendilerine takdim edilecektir.
2-Etkinliğe bizzat katılacak yazar, şair, karikatürist, yerel gazete ve dergi sahibi, yazarları, köşe yazarları, muhabirleri, radyo / tv sahipleri, yapımcıları ve muhabirleri, tiyatro – film – senaryo yazarları; isterlerse kendi özgeçmişlerini “Etkinlik Kitapçığında” yer almak üzere en fazla 1 sayfa ( A 4 – 14 punto – Arial – Word) olarak hazırlayıp, 05 Nisan 2019 tarihine kadar mail (130920 @meb.k12.tr) veya faks (0.228.3812450) ile PAZHEM’e yollayabilirler. Etkinlikle ilgili bütün çalışmalar, “Etkinlik Kitapçığında” yer aldıktan sonra katılımcılara hediye olarak ulaştırılacaktır.
3-Etkinliğe bizzat katılacak yazar ve şairlerin, yapımcıların ve senaryo yazarlarının sadece kendi adına yayımlanmış olan eserlerinden, “Kitap ve Dergi Sergisi” düzenlenecektir. Sergilenecek olan kitap ve dergilerin sergi adedi, isimleri ve ilk basım yılları yazarları tarafından, 05 Nisan 2019 tarihine kadar liste halinde PAZHEM’e bildirilecek olup etkinlik saatinden önce isimlerine ayrılan sergi masalarına, yazarları tarafından yerleştirilecektir.

4-Etkinliğe katılamayacak yazar ve şairlerin, başkaları ile gönderdikleri kitap ve dergileri sergilenemeyecektir.
5-Yazar ve şairler isterlerse, sadece kendilerine ait olan kitap ve dergilerini imzalayıp, satışını yapabileceklerdir.
6-Bilecik’te ve dışında, matbaada basılarak yayımlanmış eski yerel gazetelerden ve günümüzde yayımlanmakta olan her yerel gazete yetkilileri tarafından belirlenecek en eski sayılarından, en fazla 5 adet gazeteden oluşturulacak ‘Gazete Sergisi’ düzenlenecektir. Sergilenilmesi düşünülen gazeteler, etkinlik saatinden önce isimlerine ayrılan sergi masalarında kurumları tarafından sergilenecektir.
7-PAZHEM’le ilgili haberleri, matbaada basılan gazetelerinde yayımlayan yerel gazetelerin kurumlarına, ayrıca “Teşekkür Belgesi” verilecektir.
8-Sergilenen kitap, dergi ve gazeteler, etkinlik sonrası sahipleri ve kurumları tarafından geri alınabilecektir.
9-Pazaryeri’nde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce şimdiye kadar yapılan kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında; ilk 3 dereceyi kazanan lise, ortaokul ve ilkokul öğrencileri izleyici olarak etkinliğe davet edilecektir.
10-Pazaryeri’ndeki ortaokul ve lise müdürlükleri, 15 – 20 kişilik öğrenci grubu ve sorumlu öğretmen nezaretinde etkinliğe davet edilecektir.
İrtibat Adresi: Pazaryeri Halk Eğitimi Merkezi (PAZHEM) –
11800 – Pazaryeri / BİLECİK
İrtibat Telefonu: 0. 228. 381 20 37 – Faks: 0.228. 381 24 50

kasap
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER